Reklama

Siły zbrojne

Kolejne czołgi M1A2SEPv3 dostarczone U.S. Army

Amerykański czołg M1A2 Abrams SEP v3
Amerykański czołg M1A2 Abrams SEP v3
Autor. Sgt. Trenton Lowery/US Army

US Army Forces Command (FORSCOM) na swoim profilu na portalu społecznościowym Twitter, poinformowało o dostarczeniu nowych czołgów dla kolejnej brygady pancernej armii amerykańskiej.

Reklama

Jak informuje FORSCOM, chodzi o przezbrojenie w nowe czołgi M1A2SEPv3, 1. Brygady Pancernej (1st Armored Brigade Combat Team) podległej 3. Dywizji Piechoty (3rd Infantry Division). Jest to najnowsza partia czołgów tego typu dostarczona do stacjonującej w Fort Stewart 3. Dywizji Piechoty. M1A2SEPv3 jest najnowszym wariantem czołgu M1 Abrams, który wdrożony został do produkcji i służby w roku 2018.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Pierwszym użytkownikiem eksportowym tej wersji będzie Australia, zaś w Europie Polska, która będzie też użytkownikiem największej floty czołgów M1A2SEPv3 po USA, ze względu na zakup 250 wozów które mają być dostarczane w latach 2024/2025-2026.Czołgi dla U.S. Army dostarczane są pomalowane najprawdopodobniej nowymi multispektralnymi farbami maskującymi CVCS (Combat Vehicle Coating System), które maskują pojazd nie tylko w świetle widzialnym, ale także zmniejszają jego widmo termiczne i radarowe. Co więcej, farby CVCS mają być około 75% tańsze niż starsze farby CARC (Chemical Agent Resistant Coating).

Czytaj też

Reklama

Komentarze (1)

  1. Tomcat

    zwróćcie uwagę na kolor malowania, to już nie piasek pustyni

Reklama