Reklama

Siły zbrojne

Defence24Week #11 - Groty postrachem Rosjan i Abramsy dla Polski

Autor. Defence24.pl

Defence24Week to nowy format, w którym podsumowujemy najważniejsze informacje ubiegłego tygodnia związane z szeroko pojętym sektorem obronnym oraz sektorem bezpieczeństwa.

Reklama
Reklama

Komentarze (8)

 1. rwd

  Jak to zwykle u nas, opinie skrajne od ściany do ściany - Grot to szrot albo Grot budzi postrach.

  1. Pucin:)

   @rwd - polecam D24 - pt. GROTowisko-22 -08.06.2022 20:19 -cała prawda o kb Grot i jeszcze trochę cywilnych uwag do tego !!!!! Wychodzi średnio w skali (5 stopniowej) karabinek na naciąganą 3 !!!!! :0 Tak, Tak - trójczynę!!!! :0

  2. PolskiPolak

   Czy ty myślisz, że takie HK-416 w wersji A1-A2 nie miało problemów?. Nie ma idealnej broni która w pierwszych wersjach nie ma problemu. Nie czytaj tych głupot onetu, gdzie wzięli wersje A0 czyli najwcześniejszą z błędami, Już w wersji A2 chłopaki od grota poprawili bolączki, zobaczysz, że przy wesji A8 będzie lepszy niż HK-416.

 2. 7TP

  Chyba jednak nie do końca. Zależy o której wersji mówimy. Do tzw "testów" z Onetu nie będę się odnosił, bo jak było każdy zainteresowany może poczytać. Interesująca jest opinia ze "Szkoły ognia" która stawia Grota wyżej niż AR, także pod względem odporności na zanieczyszczenia.

 3. atom

  Kilka pytań do Pana Damiana: - czym się różni "zerowanie przebiegu w M1A1 od M1A2 (domyślam się że w M1A1 nie tnie się kadłubów i wież)? - dlaczego w zakupie K2 nie zawarto wozów zabezpieczenia (WZT, mosty, poj saperskie - przecież są opracowane/wdrożone na bazie k2 - jak Pan się odnosi do pomysłu (info z wczoraj -prasa USA i zaraz nasza) przekazania na UK naszych Leo? - jak Pan ocenia sposób negocjacji tych wzmożonych zakupów w kontekście spodziewanych? korzyści dla PGZ, szerzej dla gospodarki PL, i w jakich obszarach - jak wg Pana sprawdza się? program rekompensat za sprzęt przekazany na UK, zaznaczam o podwójnej wartości bo dostarczony w czasie gdy był niezbędny do przetrwana UK (czołgi .Kraby/inne), bo wg mnie to nie działa, za wszystko fakt z najwyższej półki,ale bulimy ciężkie pieniądze Pozdrawiam

  1. Qwest

   Nie nie słyszałem o przekazaniu lub planach sprzętu do UK :)

 4. Paurek

  Dziennikarze powielają informacje, że groty sprawdziły się w realnych warunkach. Na jakiej podstawie? Ja widziałem dwa filmiki gdzie słownie 2 żolnierze bliżej nieokreślonej formacji mówią, że grot jest ok. Tyle, że po ak47 trudno żeby było inaczej. Macie Panowie jakieś solidne zdródła? Ja znam opinie polskich praktyków, którzy na prawdziwą, pełną piachu i błota wojnę mając wybór zabraliby zamiast grota beryla

  1. Esteban

   Nie zrozum mnie źle, ale jeżeli swoją wiedzę na temat tak złożonego problemu jak "karabinek szturmowy" czerpiesz z YT i dwóch zamieszonych tam filmików, to równie dobrze możesz mówić , że Ziemia jest płaska! Filmików na ten temat są setki, jak nie tysiące. Pozdrawiam.

  2. Muren

   @Esteban, przecież @Paurek napisał "znam opinię polskich praktyków". @Paurek popieram, też chętnie poznam źródła i formacji, jak grot sprawdza się w realnych warunkach. I oczywiście nie mówię tu o info typu "jest ok" ;)

  3. Paskuder

   A beryl to nie ak? xD

 5. Facetoface

  Francja,W. Brytania bez własnych konstrukcji broni. Polskie AK uchodzą za jedne z lepiej wykonanych konstrukcji....Klucz dlaczego hejt się wylał na Grota w 2015. Można mnożyć przykłady neg. opinii o naszym przemyśle po to by inni zbijali kokosy.

 6. Stealthy

  Groty postrachem...chyba trochę pszesadzili jednak...

 7. PzGren72

  No i gdzie ten postrach?

 8. Artem

  Cieszy, że wbrew obiegowym opiniom nie kupujemy żadnego złomu z USA, ale całkiem potężne czołgi z wyzerowanym resursem po remoncie kapitalnym i z dużym zapasem amunicji w niezłej cenie.

Reklama