Reklama

Siły zbrojne

Kawaleria Powietrzna ćwiczy z Sokołami [FOTO]

Podstawowym elementem szkolenia 25. Brygady Kawalerii Powietrznej jest doskonalenie współpracy pomiędzy pododdziałami lądowymi i powietrznymi. W tym celu żołnierze na bieżąco realizują zajęcia taktyczne, ćwicząc tym samym współdziałanie obu komponentów.

25 lipca br. na poligonie w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się ćwiczenie taktyczne zorganizowane wspólnie dla 7. dywizjonu lotniczego oraz naziemnego 7. batalionu kawalerii powietrznej. Jak informuje st. sierż. Stanisław Sobolewski, ćwiczenia rozpoczęły się briefingiem, w czasie którego załogi śmigłowców zapoznały się z aktualnymi warunkami atmosferycznymi, sytuacją nawigacyjną oraz taktyczną. Odprawa ma również na celu uszczegółowienie wspólnych działań żołnierzy biorących udział w zajęciach oraz zapoznanie z warunkami bezpieczeństwa.

W zajęciach taktycznych komponentów lotniczego z 7. dywizjonu lotniczego i naziemnego z 7. batalionu kawalerii powietrznej, brały udział śmigłowce W-3 Sokół i odbyły się w 3 etapach. W każdym z etapów załogi lotnicze i personel zabezpieczający służby inżynieryjno-lotniczej, realizowali zadania, podczas których wykonywane były różne sposoby desantowania: z przyziemienia oraz za pomocą technik linowych.

Czytaj także: PZL-Świdnik przekazuje armii kolejne wiropłaty. Zapowiedź zmiany filozofii działania

Działania aeromobilne prowadzone przez komponenty 25. BKPow. to działania, w których pododdziały szturmowe wykorzystując wsparcie śmigłowców są przerzucane w rejon działań pod jednym wspólnym dowództwem. Nie polegają one wyłącznie na przerzucie przy pomocy środków transportu powietrznego elementu lądowego, gdyż śmigłowce stanowią również integralny element ugrupowania bojowego będący środkiem zarówno transportu i jak i walki. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. Pilot

    Kiedy im se rezus konczy ?

Reklama