Reklama

Siły zbrojne

Katastrofa Mi-8 w Kazachstanie

Mi-8 Sił Powietrznych Kazachstanu / Fot. www.dodmedia.osd.mil
Mi-8 Sił Powietrznych Kazachstanu / Fot. www.dodmedia.osd.mil

Zginęła załoga śmigłowca kazachskich sił zbrojnych, który rozbił się w środę w obwodzie kyzyłordyńskim na południu Kazachstanu - poinformował na swej stronie internetowej prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew.

Według MSW Kazachstanu, był to śmigłowiec Mi-8, a na pokładzie znajdowało się 13 osób. Przyczyny katastrofy nie są na razie znane. Maszyna spłonęła po uderzeniu w ziemię. Prezydent złożył wyrazy ubolewania rodzinom ofiar i zapewnił, że zostanie im przyznana pomoc materialna.

Śmigłowiec leciał w składzie formacji czterech śmigłowców bojowych z miasta Aktau do miasta Szymkent. Lot odbywał się w porze nocnej w trudnych warunkach pogodowych w ramach kompleksowego sprawdzania i ćwiczeń jednostek specjalnych

Komunikat ministerstwa obrony Kazachstanu

 Na terenie graniczącego z Uzbekistanem obwodu kyzyłordyńskiego znajduje się dzierżawiony przez Rosję kosmodrom Bajkonur. Aktau leży nad Morzem Kaspijskim, a Szymkent w przylegającym od wschodu do obwodu kyzyłordyńskiego obwodzie turkiestańskim.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Kaczan

    Tyle w temacie przeprowadzania ćwiczeń w trudnych warunkach pogodowych. Wielu tutaj ostatnio krytykowało wstrzymywanie elementów polskich ćwiczeń ze względu właśnie na pogodę...

    1. Davien

      Kaczan tu akurat chodziło o ćwiczeniajednostek specjalnych, całkiem możliwe że z ochrony Bajkonuru. Oni raczej muszą umiec działać w każdych warunkach. Szkoda ludzi i maszyny.

Reklama