Reklama

Siły zbrojne

Kaczyński: czołgi Abrams i program „bardzo poważnego” wzmocnienia dla Sił Zbrojnych RP

Fot. Defence24.pl.
Fot. Defence24.pl.

Wicepremier Jarosław Kaczyński ogłosił w Wesołej plan pozyskania 250 czołgów M1A2 SEP v3 Abrams dla 18 Dywizji Zmechanizowanej. Wozy zostaną zakupione w Stanach Zjednoczonych, a cały program zakupu wraz ze sprzętem towarzyszącym będzie sfinansowany uchwałą Rady Ministrów na kwotę ponad 23 mld zł spoza budżetu MON. Jarosław Kaczyński zapowiedział też program „bardzo poważnego” wzmocnienia Sił Zbrojnych RP, który ma być wprowadzony ustawą i wykorzystywać instrumenty rynku finansowego.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (7)

 1. Dw

  Kiedy doczekamy się czasów kiedy rząd wspiera rozwój naszego przemysłu oraz nowych technologii ? Czy na prawdę nie możemy u nas produkować czołgów w oparciu o dostępne typy np. K2, Leopard ? Gzie jest nasz PGZ, dlaczego nie wspieramy Bumaru ? Nie umiemy wyciągać wniosków z innych krajów ( np. Turcja, Korea Płd., Brazylia ), które w przeszłości podpisały kontrakty na uzbrojenie wraz z transferem technologii a teraz są w stanie zaprojektować nowoczesne własne uzbrojenie. Mamy polityków którzy patrzą tylko przez pryzmat najbliższych wyborów, zero perspektyw na przyszłość ... Odnośnie czołgu Abrams jest to bardzo nowoczesny tank ale które państwo stać na utrzymanie w linii trzech tak różnych typów czołgów ( logistyka, serwis, uzbrojenie ) ?

  1. Inzynier

   Nie żartuj, jeszcze nie wyprodukowaliśmy nigdy w historii czołgu własnego pomysłu i technologii. Bumerang nie wyrabia się z modernizacją t72 nawet. Nie ma polskiego przemysłu i technologi.

  2. Dw

   Przeczytaj jeszcze raz. Gdzie napisałem o czołgu opartego na naszym projekcie i technologii ? Czy nikt u nas nie potrafi inwestować w przyszłość?

  3. Robotnikfabryczny

   My nie mamy technologi

 2. Ariel Chrapkiewicz (Zygfrytch)

  Powinniście przy tym zakupie wywalczyć możliwość budowy w Polsce lekkiego czołgu i to by był Wilk, bo abrams to niedźwiedź

 3. Borsq

  Wystarczy, że NPL uderzeniem przez Białoruś odetnie i zniszczy 18. B. Z. a potem droga aż do wschodnich przedmieść Szczecina w miarę czysta.

 4. Drobny

  Bardzo dobra wiadomość ogłoszona przez brylanta to drenaż 23mld zł z kieszeni polskiego podatnika

  1. Moim zdaniem te pieniądze powinny zostać zadysponowane na opl i okręty podwodne z rakietami manewrującymi

  2. Zmarnowane pieniądze na ten sprzęt, pakowanie naszych pieniędzy wten sprzęt to jakaś kpina ( SPŁACAMY CHYBA JAKIS NAROD NA Ż....) . ZAMIAST TEGO MOZEMY KUPIC CAŁĄ OPL I dozbroić większość jednostek liniowych w sprzęt ppk oraz kupić nowe okręty podwodne

  3. I na co nam na Bałtyku te okręty podwodne?

 5. Bubu

  Kolejne zakupy bez przetargu za grube miliardy. Dlaczego nie można powtórzyć tego co z Patrią i Rosomakami? W Polsce już nic się nie da wytwarzać? Wypompowywanie pieniędzy za ocean zamiast budowanie własnego potencjału w kraju, jest sporo firm europejskich i azjatyckich (np.Korea) które aż się proszą żeby z nimi współpracowac. Ta cała banda robi co chce i najgorsze, że to im ujdzie płazem a my zapłacimy jako naród.

  1. Falcon

   Dlatego, ponieważ czołgów potrzebujemy na teraz a na K2PL czekalibyśmy 10 lat, na Leoparda Węgrzy czekają 6 lat a zamówili tylko 44 sztuki więc my ile byśmy czekali? Większość krajów kupuje gotowe czołgi a nie je produkuje, czemu my musimy? Turcja klepie tego swojego Altaya od 2013 roku i jeszcze nie rozpoczęli produkcji seryjnej.

 6. Tofik

  Czy USA się zgodzi?wszak Polska nie chce pogodzić się z ustawa 447.To w strefie czyich wplywow będzie to zwykła duperela .ważne by nowojorscy Żydzi dostali kasę od polski.zobaczycie sam prezydent Putin zatroskany o prześladowanie Żydów w Polsce ich poprze.wszak potrzebne są pieniądze na edukacje następnego pokolenia i sponsoring polityków.z własnej kieszeni przecież nie zapłacą.po nas będą Węgry .Tylko podziwiać Żydówi i szczodrość usa (wyswiadczyc duza i ważna przysługę dla sojusznika i nie wydać ani grosza)

  1. Auslander

   Wprowadzić kontr ustawę jedynie obywatele polscy mogą się ubiegać o zwrot ich dóbr , maja przebywać na terenie polski i żyć . Jeżeli zniszczenia powstały na skutek działań wojennych spowodowane państwa atakującego . Składać wnioski do trybunału uni europejskiej i pociągać do odpowiedzialności państwo które spowodowało te zniszczenia i utratę majątków . Jeżeli na utraconym majątku ziemi itd zamieszkują inni ludzie . Decyzja jest prosta majątek przepada ze względu na zasiedzenie i kropka.

 7. Obligacje

  Wreszcie wiadomo skąd weźmiemy te 23 miliardy. Po prostu zadłużymy nasze wnuki.

Reklama