Reklama

Siły zbrojne

Izraelski myśliwiec zaatakował oddziały Hamasu

Zdj. podglądowe, fot. Major Ofer/Israeli Air Force
Zdj. podglądowe, fot. Major Ofer/Israeli Air Force

Izraelska armia poinformowała, że jej myśliwiec zaatakował w środę uzbrojone oddziały Hamasu w Strefie Gazy w odpowiedzi na wystrzelenie bomb zapalających z jej terytorium, które spowodowały pożary na polach w południowym Izraelu.

W oświadczeniu armia izraelska stwierdziła, że jest „gotowa na wszystkie scenariusze, w tym wznowienie walk w obliczu ciągłych aktów terrorystycznych prowadzonych z Gazy”.

Stacja radiowa Hamasu poinformowała, że w środę izraelski samolot zaatakował palestyński obóz szkoleniowy w Strefie Gazy.

Jest to pierwszy incydent zbrojny między Izraelem i Hamasem po zawartym 21 maja zawieszeniu broni kończącym jedenaście dni walk, w których zginęło 232 Palestyńczyków, w tym 65 dzieci i 39 kobiet, a ponad 1700 osób zostało rannych. Izrael twierdzi, że zabił co najmniej 160 bojowników w Gazie. Po stronie izraelskiej zginęło 12 osób.

Zbrojny konflikt Izraela i Hamasu poprzedziły gwałtowne starcia palestyńskich demonstrantów z izraelską policją w Jerozolimie. Wybuchły one po zapowiedzi budowy nowych osiedli żydowskich na terenach okupowanych i wysiedleń ludności palestyńskiej.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Dawo

    Z jakiego powodu wymienia się liczbę zabitych kobiet? Mamy równouprawnienie Panowie i Panie.

Reklama