Reklama

Siły zbrojne

Izrael wycofuje armię z południowej części Strefy Gazy

Jaki jest wpływ cyberprzestrzeni na konflikt izraelsko-palestyński?
Jaki jest wpływ cyberprzestrzeni na konflikt izraelsko-palestyński?
Autor. Israel Defense Forces/ Flickr/ CC BY-NC 2.0

Izraelska armia wycofała zdecydowaną większość oddziałów lądowych z południowej części Strefy Gazy. W regionie pozostała jedynie brygada Nachal, która ma odpowiadać za ochronę tzw. korytarza Necarim.

Po miesiącach walk w rejonie Chan Junis armia izraelska wycofała z soboty na niedzielę oddziały lądowe z południowej części Strefy Gazy - podał portal Times of Israel. O wycofaniu wojsk z tego rejonu poinformowały także służby prasowe armii, nie podając żadnych szczegółów.

Reklama

Na ten moment nie jest jasne, czy wycofanie oddziałów oznacza opóźnienie długo odkładanego wkroczenia oddziałów izraelskich do miasta Rafah, w pobliżu granicy z Egiptem - zauważyła agencja Reutera. Zbiega się jednak ono z przygotowaniami do rozpoczęcia w niedzielę w Kairze kolejnej rundy negocjacji dotyczących zawieszenia broni.

Czytaj też

Jedyną brygadą pozostająca w regionie jest Nachal. To ona ma odpowiadać za pilnowanie tzw. korytarza Necarim, który przecina Strefę Gazy w południowej części i biegnie od miasta Beeri w Izraelu do wybrzeża morskiego w Gazie.

Reklama
Źródło:PAP / Defence24
Reklama

Komentarze (1)

  1. bc

    Albo koniec operacji, albo zaatakują wzdłuż granicy z Egiptem i robią miejsce cywilom.

Reklama