Siły zbrojne

Iran przeprowadzi manewry wojskowe z Rosją

Irańska fregata klasy Alvand / Fot. defenseimagery.mil
Irańska fregata klasy Alvand / Fot. defenseimagery.mil

Dowódca marynarki wojennej Iranu admirał Husajn Chanzadi poinformował w niedzielę, że jego państwo przygotowuje przeprowadzenie wspólnych manewrów wojskowych z Rosją na Morzu Kaspijskim.

Ćwiczenia dotyczyć będą kwestii taktycznych, operacji ratunkowych oraz walki z piractwem - poinformował cytowany przez irańską agencję Mehr Chanzadi.

Wojskowy powtórzył również, że Teheran sprzeciwia się militarnej aktywności państw spoza regionu Morza Kaspijskiego na tym akwenie. Zapewnił, że takie podejście podzielają wszystkie państwa basenu tego morza. Będą to kolejne wspólne manewry Iranu i Rosji na Morzu Kaspijskim - przypomina agencja Associated Press. Poprzednie odbyły się w 2015 i 2017 roku.

Iran i Rosja to sojusznicy w konflikcie syryjskim. Oba państwa wspierają w nim siły prezydenta Syrii Baszara el-Asada. W ubiegłym roku władze w Moskwie zapewniały też, że zależy im na bliskich relacjach z Iranem mimo decyzji prezydenta USA o wycofaniu się jego państwa z porozumienia nuklearnego zawartego z Teheranem w 2015 roku.

Źródło:
PAP

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.