Reklama

Siły zbrojne

HIBNERYT dostarczy kolejne samochody

Volkswagen Transporter w barwach ŻW / Fot. kgzw.wp.mil.pl
Volkswagen Transporter w barwach ŻW / Fot. kgzw.wp.mil.pl

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o wyłonieniu dostawcy samochodów małej ładowności i wysokiej mobilności. Będzie nim HIBNERYT Sp. z o.o. z miejscowości Dobre.

Firma zobowiązała się dostarczyć 26 takich pojazdów o łącznej wartości ponad 5,5 mln PLN, nabywca zarezerwował sobie jednak możliwość skorzystania z prawa opcji na dostawę kolejnych 25 egzemplarzy. Wpłynęły dwie oferty, które oceniane były według kryteriów ceny (z wagą 60%), zużycie energii w MJ/km (waga 15%), emisja dwutlenku węgla (waga 15%) i emisja zanieczyszczeń: tlenków azotu, cząstek stałych i węglowodorów (waga 10%)

HIBERNYT Sp. z o. o. nie pierwszy raz jest zwycięzcą przetargu na tego typu pojazdy dla potrzeb Sił Zbrojnych RP. Poprzednim razem dostarczyła pojazdy Volkswagen Transporter T6.

Podobne zakupy lekkich pojazdów są realizowane przez Regionalne Bazy Logistyczne niejako "w cieniu" programu Mustang, który ma doprowadzić do zakupu nowego pojazdu ciężarowo-terenowego 4x4 dla Wojska Polskiego. Trzy rozpoczęte w tym zakresie postępowania - w 2015, 2017 i 2018 roku - zakończyły się jednak niepowodzeniem. Program Mustang został ujęty w nowym Planie Modernizacji Technicznej.

Reklama

Komentarze (3)

 1. Andrzej

  Skąd wojsko potrafi znaleźć takich dostawców?

 2. Davien

  Wojsko Polskie powinno natychmiast zamawiać 4 albo 5 tys. Hibnerytów na sprawdzonym podwoziu Stara 266. Jak pokazały wojny w Syrii i Iraku to jest najlepszy sprzęt do walki z partyzantką w mieście.

  1. Waza

   Wstań od kompa i nie graj tyle CSa!

  2. biały

   no akurat się zgodzę ze potrzebujemy pojazdu na dobrym podwoziu takim jak star 266 , przykład sprzed kilku lat niedaleko mnie , wezwanie karetki do chorego , karetka się topi przyjeżdża druga karetka , do wyciągnięcia pierwszej przyjeżdża straż samochód z napędem na 4 koła topi się , po kilku godzinach przyjeżdża straż wojskowa z poligonu star 266 i ona dopiero wyciąga i karetkę i wcześniejszy wóz straży Mamy bardzo złej jakości boczne drogi polne , podczas jesieni pojazdy się po prostu topią

 3. kajmat

  Zdjęcie zapewne miało być poglądowe, ale niestety jest błędne - to jest VW Crafter a nie VW T6, w dodatku raczej 2x4 niż 4x4.

  1. Ja

   mógłbyś zacząć w końcu rozumieć co jest napisane w artykule.

Reklama