Reklama

Siły zbrojne

Groźby Putina wobec Rumunii i Polski: "Rosja będzie musiała zareagować"

Fot. kremlin.ru
Fot. kremlin.ru

Rosja będzie zmuszona podjąć działania, żeby zminimalizować zagrożenie, jakie stanowi budowa tarczy antyrakietowej w Rumunii i w Polsce - powiedział w piątek prezydent Rosji Władimir Putin, składając wizytę w Atenach.

"Będziemy zmuszeni teraz w odpowiedni sposób zareagować. I o ile wczoraj te części terytorium Rumunii nie wiedziały, co znaczy być na naszym celowniku, to dzisiaj będziemy musieli przedsięwziąć pewne środki, by zapewnić sobie bezpieczeństwo - powiedział Putin na konferencji prasowej z greckim premierem Aleksisem Ciprasem. - Tak samo będzie w przypadku Polski".

Podkreślił, że Rosja nie czyni w tej sprawie pierwszego kroku, tylko reaguje na działania USA. "Nie podejmiemy żadnych działań zanim nie zobaczymy rakiet na sąsiadujących z nami obszarach" - powiedział Putin.

Czytaj też: Kto się boi bazy przeciwrakietowej w Redzikowie?

Od 12 maja oficjalnie operacyjna jest amerykańska tarcza antyrakietowa zainstalowana w Rumunii. Z kolei 13 maja w Redzikowie odbyła się uroczysta inauguracja budowy instalacji obrony przeciwrakietowej w Polsce. Baza pocisków przechwytujących amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej ma chronić wojska USA i sojuszników z NATO przed pociskami balistycznymi wystrzelonymi z Bliskiego Wschodu. Znajdą się w niej wyrzutnia rakiet przechwytujących oraz radar śledzenia celów i kierowania ogniem. Baza ma być gotowa do działania w 2018 roku.

PAP - mini

 

Reklama

Komentarze (28)

 1. Andrzej

  Putin gromadzi 4 tyś czołgów na Białorusi połowa z nich przejdzie przez Polskę w 7 dni do Niemca a druga ruszy na południe PL. 2000 czołgów z Kaliningradu zajmie północ i środek PL. Dojdzie do tego lotnictwo i flota morska a żadne z krajów przylegających do nas nie przeciwstawi się takiemu kolosowi który w następnych tygodniach i tak je połknie. Co my z 400 czołgami możemy zrobić? (pozostałe to starocie). To będzie "Bliz krig" To moje skromne zdanie jeśli chodzi o ewentualną napaść Putina :(

 2. Jestemjejdmdxs

  Tak wiem że jest 2017 ale Amerykańscy żołnierze są w Polsce i są tutaj po to by w razie wojny pomagać Polakom wrazie gdy Putin wywoła 3wojne swiatowa. Rosja to potężny kraj . Moim zdaniem najpierw zaatakuje Litwę, Ukrainę, Białoruś i te państwa wtedy dotrze do Polski. Jest prawdopodobieństwo, że kraje zachodnie pomogą nam i dołączą do nas. Putin pomału przygotowuje się do wojny i jego cel to kraje zachodnie a w nich szczególnie polska. Na terytorium Rosji trwają przygotowania już do wojny. Polska powinna już pomału również się przygotować wrazie gdyby Putin wywołały wojne

 3. fryz5

  Prezydent Putin to polityk, wiadomo - jego słowa kierowane są głównie w celu oddziaływania na obywateli w Rumunii i Polsce. Wprowadzenie współrzędnych celów trwa niedługo, więc akurat to nie ma znaczenia, a obecność USA tylko wzmacnia bezpieczeństwo Polski. Wiadomo, jako Polak wolałbym żeby nie było żadnych wojsk obcych na terytorium RP, ale bycie 52 stanem USA nam nie grozi.

  1. Trollhunter

   Jego słowa są kierowane do obywateli Rosji. "Patrzcie jacy jesteśmy groźni". Tylko że to jedynie poszczekiwanie. Tarcza powstaje i Rosja nic nie może z tym zrobić.

 4. 45

  Zostawcie Merkel w spokoju,Niemcy nie pójdą na żadna konfrontację militarną z Rosją.Pytanie dlaczego jest śmieszne oni wiedzą co będzie dalej ...powtórka z rozrywki czyli nowy Berlin 8/9 maja 1945.Na koniec-kowal kul konia,żaba łape nadstawiała.Polska jest takim zagrożeniem dla Rosji jak Litwa dla Nas.Dlatego Niemcy decydują nie my.Aby się liczyć,trzeba mieć dwie rzeczy pieniądze i armię.Rosja to ma więc z nią się liczą.My nie mamy ani forsy ani armii więc z nami nikt niczego nie ustala.Niemcy mają forsę więc mają władze i decydują a USA słucha i mało co może.Ale sami sobie winni,zbudowali socjalizm to mają co chcieli. .

  1. Davien

   W NATO decyduje USA nie Niemcy przestań bajki pisać. Cała reszta to po prostu stek bzdur. Z Rosja liczą sie wyłącznie bo ma broń jądrową i nigdy nie wiadomo co jej odwali .

  2. Mła

   Nie wiem skąd masz takie wiadomości ale proponował bym je zweryfikować. Rosja ma pieniądze ale na poziomie takiej Hiszpanii. Jeszcze przed agresją na Ukrainę miała PKB na poziomie Włoch. Tylko tam większość kasy idzie na armię, a społeczeństwo i jego potrzeby władza ma głęboko, głęboko. Rosja gdyby nie broń jądrowa była by nic nie znaczącym krajem, a atakować jej też nie ma po co kiedy można na spółkę z jej mafijnym rządem doić Rosję, aż miło. Poza tym Rosja może i ma około miliona żołnierzy ale też ma największą granicę i sąsiaduje z żadnym przyjaznym jej krajem. Gdyby Rosja zaangażowała się w jakiś poważny konflikt na zachodzie Chiny od razu upomniały by się o swoje zagrabione przez Stalina ziemie i na pewno kiedyś się upomną. Przykładem jest Ukraina. Owszem Krym zajęli, w Donbasie harcują ale mieli też chrapkę na Odessę, a tu sił nie starczyło. Zresztą gdyby mieli siły i środki to zajęli by Kijów nie oglądając się na resztę świata. Na całe szczęście nie mają takich sił. Mają kilka modelowych jednostek na pokaz ale reszta armii to obraz nędzy i rozpaczy. Widziałem te nie modelowe jednostki, których żołnierze ubrani jak łachudry patrzą tylko co by tu ukraść. Poza tym tą w większości poborową armię trzeba nakarmić, a to kupa kasy, która nota bene po drodze w połowie jest rozkradana na każdym możliwym szczeblu.

 5. renard_astucieux

  Do Artur Powinnismy się postarać o coś przeciw Iskanderom. Co do Twoich przypuszczeń, że za pseudouchodźcami z Bliskiego Wschodu "stoi" Putin uważam, że masz całkowitą rację. Jedyne co Cara Wowę trzyma w ryzach to ceny ropy naftowej i zachodnie sankcje.

 6. 45

  Chlopcy,uderzenie wyprzedzające to jest to kiedy Rosja poczuje się zagrożona,uderzy całoscia dostępnych jej sił.USA mocarstwem kiedyś było dziś to tylko legenda.Pytanie jest jedno jakie siły NATO przy swoich granicach Rosja uzna za zagrożenie.Były minister odtajnil mapy operacyjne UW.Tam macie wszystkie informacje.Zamiast walić w klawiatury zapoznajcie się z nimi.Rosja nas nie napadnie kiedy poczuje się zagrożona wykona tzw uderzenie wyprzedzające wszystkimi będacymi w jej dyspozycji środkami.Zachowa się rozsądnie bo bije się u sąsiada.Chlopcy i ruscy i amerykanie będa bili atomem w nasz kraj a wy będziecie się cieszyli że USA wygra.Ale ja twierdzę że wygra Rosja.Bo ruscy dla amerykanów mają terapię wodną przy użycia atomu Amerykanie o tej terapii wiedzą bo im to ruscy pokazali w latach 80 tych XXw.Dlatego unikaja oni słowa konflikt zbrojny jak ognia.

  1. X

   Drogi 45, do pisania takich głupot znajdź sobie inne forum ( np. Onet, interia ,wp) twierdzisz, że USA nie jest mocarstwem ? otóż powinieneś wiedzieć , że USA ma przewagę nad Rosja, tak ogromna (zwłaszcza dzisiaj !) że stawianie wyżej Rosji, jest po prostu śmieszne. Jeżeli chodzi o broń jądrowa, to również USA ma przewagę ( USA 450 rakiet - Rosja 326 rakiet, z czego sprawnych ponoć tylko połowa ! ) o tych problemach mówił sam Putin kilka lat temu, i nakazał szybko modernizowac pocisk klasy ICBM Topol M do wersji RS 24 Jars. O przewadze USA w morskich pociskach balistycznych klasy SLBM, nawet nie będę pisał. ( TRIDENT 2 D 5 ) to najlepszy pocisk klasy SLBM na świecie. Przemyśl sobie to wszystko i zdobądź trochę wiedzy ( co nie boli ), albo zmień forum. Pozdrawiam.

 7. Artur

  To co usłyszeliśmy z ust Putina, to konsekwencja wielkiego planu. Najpierw Krym. Akcja przygotowywana od wielu miesięcy. Potem Ukraina pod przykrywką pomocy mniejszości rosyjskiej. Gdzieś po drodze perfidny plan wsparcia Asada w Syrii. Jestem przekonany, iż migracja uchodźców też jest częścią tego planu, na który nabrała się Pani Merkel i inni pseudo humanitaryści. Może jeszcze przyjmą sto milionów chińczyków? Rosjanie nie od dziś wiedzą o planach budowy bazy w Rumunii. Reagują dopiero, gdy trafiają do niej rakiety? Kolejny krok, to zagarnięcie "pribałtiki" i Polski. Niemcy się rozbroiły do tego stopnia, że gdybyśmy chcieli, to nasze siły opanowałyby ich kraj. Nasze wojska (11DKPanc i 12DZmech), pilnują granicy na Odrze. W zasadzie tylko trzy brygady bronią wschodniej granicy. W czerwcu mają się odbyć wielkie manewry w Polsce z udziałem sił NATO. Niemcy nie chcą przepuścić amerykańskich wojsk tłumacząc to remontami dróg. Jeśli ktoś nie był za naszą zachodnią granicą, to może uwierzyć w takie bajki. Niemcy nam nie pomogą! Znów jesteśmy sami. Dlatego jak najszybciej należy kupić rakiety przeciwlotnicze średniego i dalekiego zasięgu. Nie może tak być, że polska kompania czołgów nie ma obrony przed śmigłowcami KA-50. które wystrzeliwują rakiety z poza zasięgu naszych zestawów przeciwlotniczych. Za dużo gadania, za mało konkretnych działań. Nie chcę obudzić się w Polsce, w której ktoś zakaże mi mowy w ojczystym języku. Innej Ojczyzny nikt nam nie da.

 8. Tomek72

  Niestety zarówno Putina jak i obecną Federację Rozyjską należy traktować jako POTENCJALNEGO AGRESORA. BEZ WZGLĘDU NA TO CO MÓWIĄ ... (trzeba raczej patrzeć na to co robią) Niestety jak do tej pory Krym/ Ukraina pokazała 1:0 dla Putina (Putin 1:0 NATO / UE). Oczywiście wiem, że Ukraina ani nie jest w NATO ani w UE, ale to właśnie między innymi państwa NATO / UE zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

  1. chorąży

   @Tomek72 Ale tak szczerze powiedziawszy to Ukraina to takie województwo byłego ZSRR. Ale to niejaki Stalin "ulepił" Ukraińską SSR O ile pamiętam to w skład Ukrainy wchodzą ziemie Polski, Węgier, Rumunii i Rosji.

  2. Artur Koźlik

   Niestety i ubolewam nad tym,ale masz 100% racji !

  3. Davien

   I respektowały suwerenność Ukrainy tylko Rosja złamała memorandum i okupuje ukraińskie terytorium. USA nigdy nie zobowiazywało sie bronić Ukrainy przed innymi państwami.

 9. Yww

  Rosja zniknie z mapy politycznej swiata

  1. yaro

   zgadza się tyle, że przetrwa dłużej niż my

 10. Kazik

  Zimna wojna 2 ? Nie sadze by ta baza rakietowa w Redzikowie byla dokonczona. Bedzie z demontowana po wspolnym porozumieniu, lub tez zniszczona w trakcie 3 wojny swiatowej. Trzeciej mozliwosci tutaj nie ma.

  1. Trollhunter

   Wojny światowe to wojny toczone przez koalicję państw na wielu kontynentach jednocześnie. Nie ma żadnej koalicji państw które chciały by walczyć po stronie Rosji więc ew konflikt nie będzie wojną światową. A że baza powstanie przeykonasz się już niedługo. Rosja nie może zrobić nic poza grożeniem. Dokładnie tak jak w przypadku Turcji niedawno. Poza grożeniem nic nie zrobi.

  2. leming

   rosja nie może zrobić nic poza straszeniem. a w turcji znacząco spadł ruch turystyczny, zaczynają się kłopoty gospodarcze. a niedawno jeszcze byli jeszcze gospodarczym tygrysem, mogli mieć kurek do europejskiego gazu i znaczące dochody z tranzytu tego gazu. ale gaz pójdzie przez bałtycki rurociąg. zawsze mnie dziwi, dlaczego z powodów ideologicznych rezygnuje się możliwości ciągnięcia zysków za tranzyt rosyjskich surowców, uważam ze rozwijać się będą tylko te kraje, które oddzielą gospodarkę od polityki, np. niemcy. a drugi problem jest tego rodzaju, ze rosja będzie zawsze naszym sąsiadem za 10 lat za 30 lat za lat 50.rosjanie potrafią czekać na okazję. nie wiemy co się wydarzy w przyszłości, nie zostawiamy miejsca dla alternatywy, to nierozsądne.uważam że z sąsiadami powinno się zostawać w przyjaźni i współpracować. handel wzbogaca społeczeństwa i ludzi

 11. KL

  Rosjanie i tak od lat ćwiczą uderzenia nuklearne na Polskę, a w strategii wojskowej mają zapis o użyciu broni nuklearnej wobec państwa bez takiej broni, choć sprzymierzonym z takim, który broń posiada. Rzecz jednak w tym, że teraz groźby Rosjan staną się poważniejsze, a w razie konfliktu i zagrożenia Rosja uderzy w Polskę. Tymczasem Polska zgodziła się na bazę antyrakietową w Polsce, która przecież służy interesom amerykańskim za śmiesznie niską cenę - 100 żołnierzy i batalion(y) wojsk obecnych rotacyjnie. Pytanie, czy to rozsądne, a kolejne pytanie, czy cena jaką Amerykanie zapłacili jest adekwatna? A może należało nalegać na bazę na Litwie lub Czechach. Albo zażądać kredytu na 30 lat oprocentowanego 1% i kupić 150 f16 oraz uzyskać uczestnictwo w programie nuclear shering oraz rakiety tomahowk z głowicami do (nieistniejących jeszcze) okrętów podwodnych, które kontr-udzerzeniem mogłyby zagrażać Petersburgowi i Moskwie z Zatoki Fińskiej? Wydaje mi się, że ten przypadek pokazuje, jak Polska i Polacy pozbyli się myślenia geopolitycznego. Na marginesie Dmowski w latach 30-tych pisał, że atak na Sowiety jest możliwy jeżeli wejdą do gry dwa państwa. Przypadkiem pewnie te, w których ulokowana jest amerykańska baza antyrakietowa! Dmowski był jednak nie tylko twórcą nowoczesnego narodu polskiego, ale i doskonałym geopolitykiem.

 12. swd

  Mamy prawo posiadać bazy kogo nam się żywnie podoba na terenie naszego kraju. Rosja pierwsza złamała traktat i umieściła Iskandery w obwodzie kaliningradzkim.

 13. loki

  Dla nas to chyba bez różnicy czy Rosja zareaguje i tak od kilkunastu lat, Putin i jego gienerałowie symulują ataki nuklearne na Warszawę, także czy z tą bazą czy bez niej zawsze byliśmy na celowniku.

 14. piotr

  przeczytalem wszystkie komentarze i co anwy przestancje grac w te wasze gry wojenne na komputerach ,nawet nie wiecie ze do starcja nie dojdzie miedzy USA a ROSJA tylko CHINAMI i to na payfiku ,a wy swoje radze troche poczytac ,najlepiej posluchac pana JACKA BARTOSIAKA , ,on wszystko tam wyjasnia jak to bedzie wygladalo .Milego dnia .

  1. Lord Godar

   Na Pacyfiku USA kontra Chiny , a tymczasem w Europie opuszczonej przez USA to Rosja sobie bez większych przeszkód przytuli kilka państw Bałtyckich i środkowej Europy w ramach pomocy i zapewnienia im ochrony przed żółtą inwazją ...

 15. alfa

  Putin od lat przystawia nam do głowy iskandery więc baza w Redzikowie faktycznie niczego nie zmieni.

  1. hoplita

   tu nie chodzi o antyrakiety ale z tych samych wyrzutni co pociski SM-3 Block 2A można odpalić na przykład rakiety BGM-109 Tomahawk a Polska nie ma wglądu w to co za rakiety tam będą.

 16. Bogard

  Wygląda na to, że Polska dowie się co to znaczy być na celowniku Putina. Krowy przestaną dawać mleko a kury znosić jajka.

 17. lukas

  Jeżeli tak nerwowo reaguje to znaczy, że coś jest na rzeczy. A ja myslę, że to dobra decyzja z tą bazą w Rędzikowie, przecież ona nikomu nie zagraża. Ten pomysł, że pociski RIM 161, albo SM 3 zagrażają komukolwiek, to nic innego jak ruska ściema.Oni zawsze krzyczą, gdy coś im burzy ich dominację, tak na wszelki wypadek. Od kiedy rakiety przeciwlotnicze zagrażają komukolwiek? Zagrażają jedynie agresorowi, więc może o to chodzi.

 18. WojtekMat

  Rosja groziła już Polsce tyle razy, że już tak naprawdę się tylko powtarza. No bo i co nowego wymyślą ? Wycelują w nas rakiety ? Już od dawna nam grożą atakiem jądrowym, więc to nic nowego. Zwiększą ilość wojsk na granicach ? I tak co chwilę robią manewry z przerzutem Iskanderów i wojska. Jakieś sankcje ? Już wprowadzili i więcej one kosztowały ich niż nas. Należy robić swoje i ignorować pogróżki Putina. No chyba że stanie się cud i Rosja zamiast zachowywać się jak rekieter (czyli bandzior specjalizujący się w wymuszeniach) nagle przeobrazi się w sąsiada, który chce współpracować a nie kraść i rabować.

  1. pk

   Rosja od stuleci zachowuje się barbarzyńsko i bandycko, nie ma co liczyć na jakąkolwiek zmianę ich nastawienia. Na szczęście takie popiskiwania Putina są dowodem jego słabości, a nie siły.

  2. no bo

   wiesz to po sobie o kradzieży . już widzę cie na pierwszej linii frontu z widłami albo szabelką

 19. Sarmat

  Można by już skończyć z tą propagandą, że tarcza ma zestrzeliwać rakiety z bliskiego wschodu i że Iran, Strefa Gazy i KRL-D o niczym innym nie marzą, jak o ostrzelaniu Europy zachodniej rakietami. Gdyby tak było to tą tarczę instalowano by w Turcji i Grecji a nie Rumunii i Polsce. Tak to właśnie na mapie wygląda. To tak jakby np. budować na Islandii tarczę chroniącą Kolumbie przed rakietami wystrzelonymi z Argentyny. Tarcza w Polsce i Rumunii narusza równowagę nuklearną, bo NATO będzie uważało że może sobie ostrzelać Rosję atomem nie narażając się na odwet. To jest niebezpieczne kalkulowanie...

  1. Wawiak

   Jeżeli już coś, to ją utrzymuje. Patrz Kaliningrad. Tsm rakiety były na długo przef bazą w Rumunii.

  2. WojtekMat

   @Sarmat Bzdury. Powielanie ruskiej propagandy. [1] Ilość rakiet jest zbyt mała, aby obronić przed masowym atakiem na jaki stać Rosję. [2] Wystarczy popatrzeć na mapę aby na podstawie lokalizacji radarów i wyrzutni ocenić przed czym mają one chronić. Jak by tu nie kombinować, to zawsze wychodzi oś północ-południe. Zostaje więc Szwecja albo Iran. A rosjanie tak się strasznie burzą ponieważ " [1] Im więcej instalacji USA w danym państwie tym mniejsze szanse jego powrotu pod "skrzydełka" Rosji [2] Sądzą , że może im się coś uda utargować jak odpowiednio głośno pokrzyczą [3] Sami nie przestrzegają porozumień (rakiety średniego zasięgu) więc chcą to zamaskować oskarżając innych Podsumowując : Polityka zagraniczna Rosji od zawsze opiera się na kłamstwie i bezpodstawnych oskarżeniach mających przykryć ich własne bezprawne działania.

  3. Trollhunter

   Iran akurat marży o ostrzeliwaniu USA i jeśli by to chciał zrobić to przez okolice Polski i Rumunii właśnie. Nie istnieje żadna nuklearna a 95 % Broni nuklearnej która ma NATO znajduje się w USA. Większość państw Europejskich broni nuklearnej nie posiada a doktryna obronną NATO nie zakłada użycia broni nuklearnej prewencyjnie czy w obec krajow które pierwsze broni nuklearnej nie uzyły. To Rosja dopuszcza użycie broni nuklearnej przeciwko państwom które takowej nie posiadają więc o żadnej równowadze nie może być mowy.

 20. zdzich

  Kłamie jak zwykle.Zawsze byliśmy na putinowskim celowniku.Tak samo jak od paru lat w obw. kaliningradzkim są Iskandery.I to z głowicami atomowymi.Rosja w życiu nie dotrzymała żadnej umowy rozbrojeniowej.Dlatego też można stwierdzić że Rosja już dawno "odpowiedziała" na działania Rumuni i Polski.Jeszcze przed planami budowy tarczy antyrakietowej.I po ewentualnej "odpowiedzi" moskiewskiej powinniśmy też odpowiedzieć.Rozpocząć starania o uzyskanie broni atomowej.

  1. Zenio

   Nie ma żadnych iskanderow w Kaliningradzie. Tylko stare Toczki. Proszę ces przebarwienia rosyjskich sił rakietowych na Iskandery trwa i potrwa jeszcze kilka lat.

 21. 45

  Przecież to nie groźba,to stwierdzenie oczywistego faktu.Z chwilą uruchomienia bazy w Redzikowie cała okolica to strefa ataku wyprzedzajacego Rosjan.Czy nuklearnego ,nie wiem.To bedzie pierwszy cel.

  1. logik

   Wyprzedzającego co? Z chwilą? Pierwszy cel? Skoro oczywiste, to co robi tu zwrot "nie wiem"? Mniej uczuć, więcej informacji i nauki własnej.

  2. emil

   To jest groźba i tak ją powinniśmy traktować. Tarcza z założenia służy obronie, poza tym nie atakuje się rakietami systemu który z założenia ma taki atak odpierać. Cała okolica to raczej mogła by być świadkiem precyzyjnego ataku każdym dowolnym innym środkiem a nie nuklearnym. Większe znaczenie ma tu precyzja niż wypalenie przy okazji kilku domów i pól.

  3. X

   Naprawdę uważasz, że Rosja zaatakuje instalacje należąca do USA ? Chyba Putin jeszcze nie zwariował na tyle, żeby wydać rozkaz do ataku na coś, co należy do najsilniejszego mocarstwa na świecie czyli USA.

 22. populizm

  Jakie groźby??? Odpowiadają na działania drugiej strony, gdzie tu groźby....

  1. Wawiak

   To zastanów się co było pierwsze: rakiety w Kaliningradzie czy np. Baza w Rumunii (i dlaczego to pierwsze)

  2. ds

   Owszem groźby. Żaden cywilizowany kraj posiadający broń atomową nie twierdzi publicznie o "wycelowaniu", "zaatakowaniu" czy prewencyjnym zniszczeniu wyspy na Atlantyku. Ale nie ma się co przejmować, publiczne miotanie gróźb to od wieków oznaka słabości.

 23. Tomcio

  Putin musiał by mieć psychikę Hitlera by atakować NATO on tylko objął taktykę odstraszania on z armii niema nic go nie stać na T-14 bo ostatki pieniędzy wydaje na koloryzownie swej armii a tak po za tym sankcje naniesione na Rosję w ciągu 2 lat osłabiły ich ogólną gospodarkę że każdy ruch militarny Rosji narazi ją na bankructwo przez co produkcja maszyn bojowych będzie niemożliwa z powodu nie wypłacalność

 24. bolo

  Cóż panie Putin. Będzie pan bombardował amerykańskie instalacje militarne? Wolne żarty.

  1. 2008

   W gruzji jedna baza dostała bombami, inna sprawa że amerykanów już tam wtedy nie było...

 25. ppp

  A i Iskandery w OK to zainstalowali w odpowiedzi na co... na Newa SC? Im za grosz nie można wierzyć. Inna sprawa, że powinniśmy USA postawić sprawę jasno, budujecie tarczę, która poprawi wasze bezpieczeństwo, ale to nam FR grozi, tak więc poprosimy 2 baterie THAAD - w ramach FMF, w celu odpowiedzi na jej działania.

Reklama