Reklama

Siły zbrojne

GROM szuka jednorazowych granatników przeciwpancernych

Fot. Mateusz Multarzyński/Defence24
Fot. Mateusz Multarzyński/Defence24

Jednostka Wojskowa nr 2305 GROM ogłosiła przetarg na pozyskanie jednorazowych wyrzutni pocisków przeciwpancernych. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca pierwszej dekady grudnia 2021 roku.

Jak czytamy w suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej z ogłoszenia zamieszczonego w połowie lipca br., JW GROM zamierza kupić nieokreśloną ilość przeciwpancernych granatników jednorazowego użytku. Ze względu na poufny charakter szczegółów dotyczących zakupu, dalsze informacje zamieszczone w Specyfikacji Warunków Zamówienia nie są jawne i zostaną one przekazane potencjalnemu wykonawcy.

Rozpoczęcie dostaw ustalono na 3 października br., natomiast ich zakończenie na 10 grudnia 2021 r. Termin składania ofert upływa 16 sierpnia o godzinie 9:00. Kryteriami wyboru najlepszej będzie cena (waga 60) i termin gwarancji na dostarczone produkty (waga 40).

Jednostka Wojskowa GROM korzystała już z co najmniej kilku typów nowoczesnych jednorazowych granatników przeciwpancernych (nota bene, broni wciąż nieobecnej na szerszą skalę w Wojsku Polskim, poza Wojskami Specjalnymi).

Po pierwsze specjalsi korzystali ze szwedzkich granatników Saab AT4, które za pośrednictwem Stanów Zjednoczonych trafiły do Polski. Ponadto kupowano czeskie RPG-75M i RPG-75TB (ten ostatni jest z pociskiem termobarycznym) za pośrednictwem polskiej spółki Works 11, która jest przedstawicielem producenta Zeveta Ammunition.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama