Siły zbrojne

F-22 Raptor przechwyciły rosyjskie bombowce u wybrzeży USA

Fot. USAF
Fot. USAF

Zgodnie z doniesieniami Waszyngtonu, około 50 mil od kalifornijskiego wybrzeża myśliwce piątej generacji F-22 Raptor dokonały niedawno przechwycenia czterech rosyjskich bombowców strategicznych Tu-95.

Samoloty USAF zaangażowane w start alarmowy, najprawdopodobniej należały do 3. Skrzydła Myśliwskiego z bazy Elmendorf-Richardson.

Po dokonaniu przechwycenia dwie rosyjskie maszyny bombowe zawróciły, natomiast dwa pozostałe Tu-95 przeleciały wzdłuż północnego wybrzeża Kalifornii, prowokując alarmowy start dwóch myśliwców F-15.

Zgodnie ze stanowiskiem Pentagonu, bombowce były wspierane przez dwa samoloty tankowania w powietrzu Ił-78. Należy zauważyć, że tego typu incydenty, mimo iż nie są niczym niezwykłym, stają się coraz częstsze. Napięcia między Moskwą i Waszyngtonem związane z aneksją Krymu nadają takim incydentom zupełnie nowego znaczenia.

(JSm)

Komentarze (6)

 1. polak

  chcą postraszyć ruskie kretyny

 2. wzc4

  Pewnie ruskie zbierają wszelkie formy aktywności elektronicznej amerykańskiego systemu obrony przeciwlotniczej :)- mają spore zaległości, ZSRR został zlikwidowany 25 lat temu :) ic. Dolecieli do nich, pomachali skrzydłami i odlecieli z powrotem. Nad wodami międzynarodowymi mogą im naskakać, chyba że Ameryka chciała by rozpętać wojnę, to by ich wtedy mogła zestrzelić, ale to był by niczym nie uzasadniony akt agresji. Ruscy po prostu sprawdzili czy Hameryka nie śpi.

 3. crvck

  co oznacza w języku wojskowym "przechwycenie"?

  1. Anteas

   Nic. Dolecieli do nich, pomachali skrzydłami i odlecieli z powrotem. Nad wodami międzynarodowymi mogą im naskakać, chyba że Ameryka chciała by rozpętać wojnę, to by ich wtedy mogła zestrzelić, ale to był by niczym nie uzasadniony akt agresji. Ruscy po prostu sprawdzili czy Hameryka nie śpi.

  2. Kozak

   Przejęcie go. Tak na chłopski rozum

  3. Rafofall

   wyjście w tylną półsferę obiektu przechwytywanego (- czyli "na plecy", "na szóstą") w celu osiągnięcia gotowości do rażenia obiektu

 4. Elf

  Wzrasta aktywność Rosjan... Robią to aby postraszyć innych, napuszyć się, pokazać co mogą ale przede wszystkim na potrzeby wewnętrzne - duma narodowa itp...

 5. mmx

  Rusek zaczyna sobie za bardzo pogrywać.

  1. rozbawiony

   Weź mu zabroń, komiku! :)

 6. podbipięta

  oj tam,oj tam.Olo ratuj