Reklama

Siły zbrojne

Estońscy i amerykańscy żołnierze na ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy

Autor. Marine Corps Reserve/X

Żołnierze USA rozpoczęli w poniedziałek ćwiczenia z estońskimi medykami, w ramach których trenowane jest ewakuowanie rannych i udzielanie pomocy najbardziej zagrożonym - poinformowała agencja BNS.

Reklama

Rozpoczęte w Tallinie ćwiczenia MEDEVAC potrwają dwa dni. W ich trakcie przećwiczony zostanie scenariusz, w którym z lądowiska szpitalnego amerykański śmigłowiec Black Hawk ewakuować będzie rannych drogą powietrzną, którym następnie udzielona zostanie pomoc w "bezpiecznym miejscu".

Reklama

Czytaj też

Reklama

Podobne ćwiczenia przeprowadzono na początku sierpnia w Tartu na południowym wschodzie kraju. Lekarze z Centrum Medycznego Północnej Estonii (PERH) regularnie odbywają podobne szkolenia, obecne jednak skupiają się na współpracy sojuszniczej i ewakuacji w warunkach kryzysowych.

W ubiegły poniedziałek w Estonii rozpoczęły się również największe w historii tego kraju ćwiczenia rezerwistów, w których bierze udział ok. 10 tys. osób przypisanych w 2022 roku do jednostek obrony terytorialnej. Manewry potrwają do 8 października i będą odbywać się w różnych punktach Estonii.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. rwd

    Sprowadzać Amerykanów z drugiego końca świata, by ćwiczyć z nimi udzielanie pierwszej pomocy to jest jakaś perwersja.

Reklama