Reklama

Siły zbrojne

Dni NATO w obiektywie. Fotorelacja z pokazów w Ostrawie

Fot. Jacek Simiński/Defence24.pl
Fot. Jacek Simiński/Defence24.pl

Dni NATO w Ostrawie i połączone z nimi Dni Sił Powietrznych Armii Republiki Czeskiej to jedne z największych pokazów bezpieczeństwa w Europie, w tym roku odbyły się w dniach 15-16 września.

Dni NATO połączone są z pokazami lotniczymi, organizowanymi na lotnisku im. Leosza Janaczka w Ostrawie. Celem przyświecającym organizatorom jest popularyzacja obronności i współpracy w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Na zakończonych kilka dni temu pokazach można było obejrzeć w locie samoloty F-16 w barwach kilku sił powietrznych, w tym z biało-czerwoną szachownicą polskiego lotnictwa, fińskie F/A-18 Hornet, słowackie MiGi-29, Eurofightera, kilka generacji myśliwców szwedzkiego Saaba (Gripen, Viggen, Draken i Lansen – pierwszy noszący barwy czeskich sił powietrznych, trzy ostatnie ze szwedzkiego zespołu pokazowego), czy polski zespół akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry.

[GALERIA_19951]

W ramach pokazów statycznych prezentowano z kolei m.in. ponownie F-16, a także ciężkie samoloty transportowe C-17 Globemaster III, An-124 Rusłan i - po raz kolejny - bombowiec B-52.

Reklama

Komentarze (4)

 1. SnaQ

  Rusłana nie było - przywiózł tylko Lynksa i odleciał.

 2. andy5

  Nie widziałem An-124 Rusłan a byłe w sobotę i niedziele.

 3. Wańka wstańka

  Nie wiem jak wam ,ale brakuje mi... Już wiem su-57. Ktoś wie co było powodem.

 4. Sony

  Więcej samolotów bojowych niż w Radomiu na 100 lecie lotnictwa polskiego.

Reklama