Reklama

Siły zbrojne

Defender-Europe 2020: wyzwania przed 12 Dywizją Zmechanizowaną

”Ćwiczenie Defender Europe zakładało bardzo duże zaangażowanie sił i środków 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (…) Sytuacja związana z pandemią wpłynęła na sposób realizacji zadań, ale jeśli chodzi o 12 Szczecińską Dywizję Zmechanizowaną nie aż tak bardzo, bo przygotowania do tego zadania zaczęły się jeszcze jesienią ubiegłego roku gdzie został zrealizowany cały proces planistyczny.” – mówi Defence24 gen. dyw. Maciej Jabłoński, dowódca 12 SDZ.

Generał przypomniał, że jego i amerykańskich żołnierzy czeka wiele zadań. To m.in. działania amerykańskiej 2. Brygadowej Pancernej Grupy Bojowej (2 Armored Brigade Combat Team) oraz polskiej 12 Brygady Zmechanizowanej, gdzie zostanie zaangażowanych wiele sił i środków. Generał przypomniał, że w działania są zaangażowane nie tylko pododdziały typowo bojowe ale także liczne służby zaplecza, m.in. medyczne, które realizują nie tylko program ćwiczeń ale także prawdziwe działania związane z zabezpieczeniem przez skutkami pandemii koronawirusa.

Grafika: Defence24.pl
Grafika: Defence24.pl


 

Reklama

Komentarze (6)

 1. Zmechu 12

  Awansów nie będzie ŻENADA NA CALEGO I TO PRZED AMERYKANAMI

 2. ktos

  Zawsze mnie zastanawia dlaczego na takie cwiczenia wystawia sie 5 druzyn, 2 bataliony itp... dlaczego na cwiczenia nie rusza cala dywizja (co do jednego chlopa). Przeciez w razie wojny nie atakuje sie 2 druzynami. Cwiczenia maja to do siebie ze sprawdza sie dywizje jako calosc... no chyba ze sprawdzenie agregatu i przepisowej ilosci rekawiczek w kuchni bedziemy nazywac cwiczeniami. Wiem ze takie cwiczenia kosztuja ale moze warto robic je co 2-3 lata ale na duza skale niz co pol roku po lepkach?

 3. Natowiec

  Dobrze ze się odbyło bo PLANOWANIE zajęło batalionowi dowództwa cale 6 miesięcy Przeszkodą centralną bo jeziorko nieuzbrojone

 4. Medicos

  Toktory szpital polowy byl bojowo rozwinięty? Gdzie staly namioty medyczne do ktorych jezdzil JEDEN RODOMAK? FARSA

 5. Desantowiec

  Brygada wystawiła 3 kompanie bo reszty brak,a OPL? Nawet zuski nie działają

 6. s.i.a.r

  czy 12 dywizja ma się czym poruszac i czy ma się czym obronić ?.

Reklama