Siły zbrojne

"Czwarty as" wrócił z remontu. Kolejny MiG-29 zmodernizowany

Z remontu powrócił MiG-29 z wizerunkiem kpt. pil. Eugeniusz a Horbaczewskiego na stateczniku - fot. MON
Z remontu powrócił MiG-29 z wizerunkiem kpt. pil. Eugeniusz a Horbaczewskiego na stateczniku - fot. MON

Szósty MiG-29 zmodernizowany przez WZL-2 w Bydgoszczy powrócił do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Jest to samolot nr. 114, noszący na stateczniku wizerunek czwartego w rankingu polskich asów lotnictwa II wojny światowej- kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego.

Jest to drugi w tym roku samolot który powrócił z Bydgoszczy po remoncie i modernizacji. Obejmuje ona przede wszystkim system pozycjonowania, łączności i komputera aerodynamicznego. Awionika jest unowocześniana i wyposażona w bardziej otwartą architekturę, oraz nowy komputer misji i wyświetlacz wielofunkcyjny umieszczony w kabinie.

Zgodnie z umową o wartości 126 mln zł podpisaną w 2011 roku modernizacja ma objąć 13 samolotów jednomiejscowych MiG-29A i 3 maszyn dwumiejscowych MiG-29UB. Program realizowany jest we współpracy z Israel Aerospace Industries, który jest dostawcą wyposażenia.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.