Reklama

Siły zbrojne

Ciężkie gąsienicowe pojazdy inżynieryjne dla armii holenderskiej

Fot. defensie.nl
Fot. defensie.nl

Holenderskie ministerstwo obrony poinformowało o nabyciu pojazdów inżynieryjnych AEV3 Kodiak. 

Gąsienicowe pojazdy inżynieryjne AEV3 Kodiak przeznaczone są do wsparcia jednostek wojsk lądowych, wykonywania ogólnych zadań inżynieryjnych, a w szczególności budowy i niszczenia zapór inżynieryjnych różnego rodzaju, w tym także w terenie poddanym ostrzałowi nieprzyjaciela. Armia holenderska zakupiła dziesięć pojazdów tego rodzaju, transakcję zawarto wspólnie ze Szwecją, która otrzyma kolejne sześć Kodiaków.

Producentem AEV3 Kodiak, zbudowanego na bazie minoodpornego podwozia czołgu Leopard 2, jest niemiecki koncern Rheinmetall Landsysteme, w pracach nad wozem brała też udział szwajcarska firma RUAG.

Kodiaki zakupione przez Holandię oczekują obecnie na instalację nowego urządzenia obserwacyjnego kierowcy, pozwalającego na prowadzenie wozu w warunkach nocnych.

Reklama

Komentarze (2)

 1. b72

  Islamisci kupuja juz sprzet do niszczenia zabytkow kultury europejskiej.

  1. bender

   glupota, jak sie okazuje, jest silnie zarazliwa

 2. Cogito

  O to tak jak u nas, z tą tylko różnicą, że my też potrzebujemy nowego sprzętu do wojsk inżynieryjnych a dostajemy ławeczki, strzelnice i krówki. Zaś zwolennicy obecnej władzy powiedzą, że ten rodzaj wojsk nie jest nam potrzebny tak jak śmigłowce transportowe, śmigłowce uderzeniowe, okręty podwodne, granatniki itd...

  1. Ireneusz

   Nie rób siary . Ile za te ławeczki kupisz ?

  2. lol

   Ostatnio chyba rozpisali przetarg na remont kilku takich pojazdów. Ceny za remont prawie takie jak za nową sztukę...

  3. kris

   Ziarnko do ziarnka...

Reklama