Reklama

Siły zbrojne

Ciężarówki logistyczne dla Wojska Polskiego

Wojsko chce zakupić 32 ciężarówki Jelcz z dźwigiem rodziny Hiab - fot. Łukasz Pacholski
Wojsko chce zakupić 32 ciężarówki Jelcz z dźwigiem rodziny Hiab - fot. Łukasz Pacholski

18 lutego br. 2. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła przetarg na zakup 32 ciężarówek Jelcz 862 wyposażonych w dźwig rodziny Hiab 855.Te czteroosiowe pojazdy stają się powoli standardem w logistyce Wojska Polskiego, a wyposażenie ich w dźwig ma umożliwić samodzielność przy za i wyładunku przewożonego sprzętu (przede wszystkim kontenerów).

Jak to bywa, jedynym ważnym wymogiem jest cena (100% punktów możliwych do zdobycia), a termin na złożenie dokumentów upływa 11 marca. Wojsko chciałoby odebrać pojazdy do 29 listopada 2013 roku. Szacunkowa wartość umowy może opiewać na około 30 mln złotych.

(ŁP)
Reklama

Komentarze (1)

  1. Maciej

    Po co taki pic . Aby załadować na tego "SZREK-a" taki kontenerek trzeba zdemontować i zostawić burty skrzyni ładunkowej - GDZIE TU MOBILNOŚĆ chyba że za nim jedzie 2 setka z burtami. haha . Miałem takiego tylko z HIABEM HX-PRO 700 . Podłoga skrzyni ładunkowej pęka z boku po 3 latach a farba na burtach odpada po 2 latach - brak odpowiedniego podkładu pod farbę khaki . Jestem w cywilu więc żal mi tych co taki badziew dostaną i BĘDĄ MUSIELI O NIEGO DBAĆ.

Reklama