Reklama

Siły zbrojne

Bundeswehra ma nowego dowódcę

Fot. 7th Army Training Command/Wikipedia/CC BY 2.0

Bundeswehra ma nowego dowódcę – stanowisko generalnego inspektora obejmie 58-letni generał Carsten Breuer. Zastąpi on na stanowisku generała Eberharda Zorna, który kierował niemiecką armią od kwietnia 2018 roku.

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Carsten Breuer był do tej pory szefem Dowództwa Terytorialnego Bundeswehry. Stał się szerzej znany jako dowódca rządowego zespołu kryzysowego w czasie pandemii koronawirusa.

Czytaj też

W ramach Dowództwa Terytorialnego odpowiadał za zarządzanie i koordynację operacji Bundeswehry w Niemczech, w tym armii, sił powietrznych, marynarki wojennej, służby medycznej oraz w przestrzeni cyber-informacyjnej. „Zadaniem kierowanej przez niego jednostki jest zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego, w tym wsparcia administracyjnego i pomocy w przypadku katastrof, a także współpracy cywilno-wojskowej i rozmieszczenia wojsk w Niemczech" – poinformował portal „Tagesschau".

Źródło:
PAP

Komentarze (1)

 1. rwd

  Poprzednik za dużo gadał i został emerytowany, podobna historia przydarzyła się 3 lata temu dowódcy floty.

  1. Góral70

   A co gadał? Bo różnie piszą. Wolę tu zaczerpnąć wiedzy.

  2. Chyżwar

   @Góral70 Chodzi ci o to, co powiedział wiceadmirał Kay-Achim Schönbach? Tak w skrócie. Powiedział, że putin to spoko gość, który chce tylko szacunku i należy mu go dać, bo to nic nie kosztuje. Dodał jeszcze, że putin zasługuje sobie na ten szacunek a Krym jest już rosyjski na amen. Tyle, że to nie było trzy lata temu, tylko w styczniu ubiegłego roku.