Reklama

Siły zbrojne

Brytyjski resort obrony: wojska rosyjskie tracą impet zbudowany po zdobyciu Lisiczańska

Autor. Ministry of Defence of Ukraine

Wojska rosyjskie w ciągu ostatnich 72 godzin nie osiągnęły żadnych znaczących postępów terytorialnych na Ukrainie i grozi im utrata impetu zbudowanego po zdobyciu Lisiczańska w obwodzie ługańskim - przekazało w czwartek brytyjskie ministerstwo obrony.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

"W Donbasie siły rosyjskie kontynuują uderzenia artyleryjskie wzdłuż szerokiego frontu, a po nich w niektórych rejonach następują próbne szturmy małych pododdziałów wielkości kompanii i plutonów. W ciągu ostatnich 72 godzin nie osiągnęły jednak żadnych znaczących postępów terytorialnych i grozi im utrata impetu zbudowanego po zdobyciu Lisiczańska. Starzejące się pojazdy, broń i taktyka z czasów sowieckich stosowane przez siły rosyjskie nie pozwalają na szybkie odzyskanie lub zbudowanie impetu, chyba że zostaną użyte w przytłaczającej ilości, czego Rosja obecnie nie jest w stanie zrobić" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Czytaj też

Czytaj też

"Pomimo przeprowadzonych 13 lipca 2022 roku rozmów pomiędzy delegacjami Ukrainy, Rosji, Turcji i ONZ w sprawie eksportu zboża oraz niedawno pomyślnie wynegocjowanej wymiany więźniów, perspektywy szerszych rozmów w celu zakończenia konfliktu pozostają niewielkie" - dodano.

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama