Reklama

Siły zbrojne

Braniewo i ponad 4 miliony na infrastrukturę teleinformatyczną

Fot. Андрей Баклан / Pixabay
Fot. Андрей Баклан / Pixabay

W portalu zamówień Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych opublikowano ogłoszenie związane z budową nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej w położonym w pobliżu granicy z obwodem kaliningradzkim garnizonie Braniewo. Jaki jest zakres tej inwestycji oraz które jednostki będą jej beneficjentami?

Rozbudowa infrastruktury teletechnicznej w garnizonach położonych tuż przy granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą należy do priorytetów inwestycyjnych Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i podległej jednostki logistycznej, którą jest Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych. 2021 rok przyniesie nam z pewnością kilka dużych postępowań związanych z budową, rozbudową lub modernizacją infrastruktury teleinformatycznej.

W przypadku garnizonu Braniewo ogłoszenie oraz informacje na temat warunków postępowania opublikowano w portalu zamówień CZC SZ. Prace budowlane realizowane będą na terenie kilku kompleksów wojskowych, a z infrastruktury korzystały będą m.in. 9. Brygada Kawalerii Pancernej, Grupa Zabezpieczenia Braniewo podlegająca pod 21. WOG w Elblągu, 6. Ośrodek Radioelektroniczny, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, 43 batalion lekkiej piechoty OT, Placówka Żandarmerii Wojskowej oraz Węzeł Teleinformatyczny w Braniewie. 

Podmioty zainteresowane realizacją inwestycji na złożenie dokumentów mają czas do 28 kwietnia (godz. 9:00). Oferty składać należy za pośrednictwem miniPortalu Urzędu Zamówień Publicznych oraz platformy ePUAP. W ogłoszeniu oraz opisie przedmiotu zamówienia zwarto szereg wymagań związanych m.in. z ochroną informacji niejawnych oraz doświadczeniem potwierdzającym zdolność do realizacji inwestycji związanych z budową infrastruktury teleinformatycznej, telekomunikacyjnej i elektrycznej.

Zamawiający oszacował wartość zamówienia na kwotę ponad 4,3 miliona złotych. Zwycięska oferta zostanie wyłoniona na podstawie kryterium składającego się z trzech czynników: cena (60 proc.), gwarancja i rękojmia (20 proc.) oraz czas realizacji (20 proc.). CZC SZ na realizację zadania przewidziało od 270 do 300 dni (od momentu protokolarnego przekazania terenu budowy. Zatem inwestycja, o ile nie będzie dodatkowych komplikacji, powinna doczekać się realizacji w pierwszej połowie przyszłego roku.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama