Reklama

Siły zbrojne

Błaszczak o awarii "Czajki": Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu

Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl.
Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl.

Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania mostu przez Wisłę w związku z awarią „Czajki”; mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w Warszawie, prezydent Rafał Trzaskowski przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą ponad obowiązki prezydenta miasta — ocenił szef MON Mariusz Błaszczak.

W sobotę doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. W efekcie prowadzony jest tam awaryjny zrzut ścieków do Wisły. To kolejna awaria układu przesyłowego doprowadzającego ścieki do tej oczyszczalni; poprzednia miała miejsce rok temu.

Szef MON pytany we wtorek w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy żołnierze, tak jak przed rokiem, będą budowali tymczasowy most, by ścieki można było przepompować na drugą stronę rzeki, odparł: "Wojsko Polskie jest gotowe do zbudowania takiego mostu".

"Mamy do czynienia z nieodpowiedzialną władzą w mieście Warszawie. Prezydent Rafał Trzaskowski jest człowiekiem, który jak widać, przedkładał sprawy związane z jego kampanią wyborczą ponad obowiązki prezydenta miasta; ponad dbanie o to, aby miasto funkcjonowało w sposób dobry" - ocenił Błaszczak.

Minister stwierdził, że w wyniku awarii mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, bo tym właśnie jest zrzut ścieków do Wisły. Szczególnie — jak dodał — dla osób mieszkających na północ od stolicy. "Rząd, jako odpowiedzialny rząd, oczywiście nie zostawi tej sprawy tak sobie" - zaznaczył.

Błaszczak przypomniał, że Trzaskowski zwrócił się do rządu o pomoc i we wtorek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbędzie się posiedzenie zespołu kryzysowego.

"Będę na nim obecny i tam rozważymy najlepsze rozwiązania, które służą bezpieczeństwu mieszkańców terenów położonych na północ od Warszawy" - powiedział szef MON.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama