Reklama

Siły zbrojne

Białoruskie i rosyjskie wojska specjalne rywalizują na zawodach

Fot. mil.ru
Fot. mil.ru

Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, żołnierze białoruskich i rosyjskich wojsk specjalnych biorą udział na poligonie wojskowym w Brześciu w odbywających się międzynarodowych zawodach wojskowych „Gwiazda Polarna”.

W pierwszym etapie tych zawodów, który odbywa się na terenie Republiki Białoruskiej, w przeciągu pięciu dni wyznaczeni sędziowie mają ocenić gotowość bojową wydzielonych grup wojsk specjalnych do wykonywania zadań w ramach szkolenia bojowego. Zawody podzielone są na ćwiczenia indywidualne i grupowe.

W ramach szkolenia indywidualnego żołnierze są sprawdzani pod kątem spełniania wszelkich norm i wymagań, a także umiejętności strzeleckich i swoich dedykowanych specjalizacji. W trakcie ćwiczeń grupowych natomiast głównym celem jest sprawdzenie ich wyszkolenia i zgrania w trakcie wykonywania zadań szkolno-bojowych takich jak desant powietrzny na spadochronach szybujących, szkoleń strzeleckich czy prowadzenia walki wręcz bez użycia broni.

Pierwszego dnia zawodów białoruscy i rosyjscy żołnierze musieli zmierzyć się z szeregiem ćwiczeń takich jak m.in. "szturm na budynek", "zasadzka" czy "snajper", które ukończyli z pełnym powodzeniem. Według rosyjskiego resortu obrony rosyjscy spadochroniarze mieli trzykrotnie poprawić swoje obecne wyniki w porównaniu do ubiegłorocznej edycji tych zawodów.

W ramach pierwszego konkurencji w trakcie wykonywanie szturmu na budynek specjalsi mieli za zadanie odbić zakładników i przeszukać pomieszczenia. W czasie drugiej konkurencji grupa poruszająca się samochodem miała wjechać w zasadzkę, po czym opuścić pojazd i zlikwidować 10 pojawiających się celów w odległości od 200 do 400 metrów.

Międzynarodowe zawody wojskowe "Gwiazda Polarna" odbywają się na terenie Białorusi od 23 sierpnia do 5 września br. Rosyjskie siły zbrojne są reprezentowane przez spadochroniarzy z pododdziałów powietrznodesantowych gwardii z obwodu moskiewskiego.

Reklama

Komentarze

    Reklama