Reklama

Siły zbrojne

Atak drona w rosyjskiej bazie bombowców strategicznych. Są zabici

Fot. Sergey Kustov/Wikimedia Commons/CC BY SA 2.0.
Fot. Sergey Kustov/Wikimedia Commons/CC BY SA 2.0.

Trzy osoby zginęły w nocy z niedzieli na poniedziałek w rezultacie eksplozji w bazie lotniczej koło miasta Engels w obwodzie saratowskim na południu Rosji - podała agencja Reutera powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony. Według mediów na terenie bazy wybuchł pożar, który objął powierzchnię 120 metrów kwadratowych.

Reklama

Wojna na Ukrainie - raport specjalny Defence24.pl

Reklama

Gubernator obwodu saratowskiego Roman Busargin potwierdził, że doszło do "incydentu na obiekcie wojskowym". Dodał, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców, a infrastruktura cywilna nie została uszkodzona.

Czytaj też

Rosyjski resort obrony twierdzi, że zginęli trzej wojskowi z personelu technicznego bazy, na których spadły odłamki ukraińskiego drona; bezzałogowiec miał zostać zestrzelony przez rosyjską obronę przeciwlotniczą.

Reklama

Ukraińskie i rosyjskie media podawały wcześniej, że po północy w bazie wojskowej koło miasta Engels, około 800 kilometrów od granicy z Ukrainą, słychać było wybuchy.

Czytaj też

Baza lotnicza w pobliżu miasta Engels, w obwodzie saratowskim, jest wykorzystywana przez rosyjskie wojska do atakowania celów cywilnych na Ukrainie. Z lotniska startują strategiczne bombowce Tu-95, które następnie wystrzeliwują rakietowe pociski manewrujące na sąsiedni kraj.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (5)

 1. GB

  Ukraińcy podają (bez podania źródła) iż nocny nalot drona uszkodził 5 Tu-95 i zabił 17 rosyjskich żołnierzy, a 26 zranił. Do tego uszkodzona wieża. Aż nieprawdopodobne no i w żaden sposob niepotwierdzone, choc rosyjskie MO przyznaje się do 4 zabitych.. Nadal nie ma zdjęć satelitarnych.

  1. piter4440

   Cała ruska opl to chyba pod moskwą i petersburgiem siedzi innej opcji nie widzę.

  2. bc

   Możliwe bo na nagraniach widać wtórny wybuch.

 2. Filemon66

  Podsumowując 600 km od Ukrainy ponieważ dalej nie poleci ten strategiczny CUDAK

 3. Filemon66

  Ch101 napęd rakietowy i fruwa daleko Pomyśleć że ruska cywilizacja to wynalazła

 4. GB

  Mówią że kolejny nalot na bazę w Engelsie.... W poprzednim liczba zabitych wzrosła do 4.

 5. GB

  Jest już filmik na którym widać start rakiety OPL (mówią że systemu S-300), która leci w górę, a następnie coraz bardziej obniża lot i w końcu w coś uderza, w ziemię lub obiekt powietrzny nad samą ziemią. Nawet jak zestrzeliła drona to on I tak wleciał nad bazę skoro 3 żołnierzy zginęlo. Tak więc kolejna kompromitacja rosyjskiej OPL, która dopuściła drona nad bazę lotnictwa strategicznego położonej kilkaset km od pozycji ukraińskich. Będą zdjęcia satelitarne to się zobaczy skutek. No i warto wiedzieć, że dziś jest świeto rosyjskich Wojsk Obrony Powietrznej, więc przyszły pozdrowienia i życzenia z Ukrainy...

Reklama