Siły zbrojne

Armie Świata: Potencjał nuklearny Rosji

Fot. mil.ru

Podobnie jak większość mocarstw atomowych Federacja Rosyjska opiera swoje zdolności odstraszania nuklearnego na atomowej triadzie: lądowej, morskiej i powietrznej. Poza bronią strategiczną w posiadaniu Rosjan jest także liczna broń taktyczna, co do której Moskwa rości sobie prawo użycia nawet w przypadku ciężkiej porażki w konflikcie konwencjonalnym.

Komentarze (3)

 1. Jacholski

  Autor nie dodał iż prace nad tą bronią były prowadzone celowo z udziałem ludności cywilnej w Kazachstanie. Tj. wybierali dni kiedy wiatr wiał w kierunku zabudowań cywilnych następnie detonowano głowice jądrowe i zbierali dane jak przebiegają reakcje popromienne wsród ludności.

 2. Zniesmaczony

  Jak zwykle fakty faktami a @Valdorek ex Davienek, ekspert od referendum w Polsce o przystąpieniu Polski do NATO i tak wie swoje.

 3. Ech

  Pamietajmy ze moglo dosc do komprmisu (czyli UKRINA poza NATO) i by bylo z glowy. Tak jak w przadku KUBY i ZSRR (ich sojuszy) i sprzeciuwu USa.. Wystczy komprmis. Przpmninam ze wtedy tez omal nie doszlo do 3 wojny swiatwej. Do tej pory bylo najbizej wybuchu konfikutu atomowego w 1962 wlasnie. Trzeba brac lekcie z Kubu, Chruszczowa i Kenedego - a nie przec na konfilt.

  1. Valdore

   No i znowu rustroll Ech broni rosyjskich zbrodniarzy. A w 1962r to USA mogło zetzreć ZSRS z powierzchni ziemi a Chruszczow jedynie mógłby walic butem w stół bo oddać czym nie miał w ogóle.

  2. detective Hiroki Dan

   Widać w Moskwie mają jakiś problem z historią więc przypomnijmy, że kompromis na Kubie polegał na tym, że USA kazało im się wynosić albo wojna i sowieci uciekli jak psy z podkulonymi ogonami na oczach całego świata.

  3. zenek11111

   Uciekli bo USA zgodziło sie zabrać rakiety z Turcji