Reklama

Siły zbrojne

Armie Świata: Potencjał nuklearny Rosji

Autor. mil.ru

Podobnie jak większość mocarstw atomowych Federacja Rosyjska opiera swoje zdolności odstraszania nuklearnego na atomowej triadzie: lądowej, morskiej i powietrznej. Poza bronią strategiczną w posiadaniu Rosjan jest także liczna broń taktyczna, co do której Moskwa rości sobie prawo użycia nawet w przypadku ciężkiej porażki w konflikcie konwencjonalnym.

Reklama
Reklama

Komentarze (5)

 1. Chyżwar

  A należało słuchać Pattona zamiast kompromitować gościa i urządzać mu "samochodowy wypadek". Potem trzeba było słuchać Mac Arthura, który chciał j... nukiem gdzie trzeba. Hiroszima i Nagasaki to nie jest zbrodnia. To coś gorszego od zbrodni. To poważny błąd. Te atomówki należało spuścić na łby faktycznym bandytom. Tak, żeby raz na zawsze odechciało im się myśli o podboju świata.

 2. DON MARZZONI

  Cały pic polega na tym, że Rosja zarządała od NATO, że nigdy nie przyjmie Ukrainy w swoje szeregi. Oczywiscie NATO nigdy nie mogło tego spełnić. Tak samo jak Ukraina deklarować, nie bedzie aspirować do NATO, UE, rozbroi i sama zdenazyfikuje. Warunek wycofania się NATO z byłych państw Ukladu Warszawskiego był przesadzony i niemożliwy do spełnienia. To tylko był pretekst, taki sam jak korytarz gdański, głównie na użytek wewnętrzny. Zaplanowano to lata temu, o czym świadczy wieloletnia narracja propagandy. W 1939 sowieci też weszli pod pozorem ochrony ruskojęzycznych. Dziś wystarczy, tylko konieczność denazyfikacji kotleta schabowego, bigosu albo chociaż karpia po żydowsku...

 3. Jacholski

  Autor nie dodał iż prace nad tą bronią były prowadzone celowo z udziałem ludności cywilnej w Kazachstanie. Tj. wybierali dni kiedy wiatr wiał w kierunku zabudowań cywilnych następnie detonowano głowice jądrowe i zbierali dane jak przebiegają reakcje popromienne wsród ludności.

 4. Zniesmaczony

  Jak zwykle fakty faktami a @Valdorek ex Davienek, ekspert od referendum w Polsce o przystąpieniu Polski do NATO i tak wie swoje.

 5. Ech

  Pamietajmy ze moglo dosc do komprmisu (czyli UKRINA poza NATO) i by bylo z glowy. Tak jak w przadku KUBY i ZSRR (ich sojuszy) i sprzeciuwu USa.. Wystczy komprmis. Przpmninam ze wtedy tez omal nie doszlo do 3 wojny swiatwej. Do tej pory bylo najbizej wybuchu konfikutu atomowego w 1962 wlasnie. Trzeba brac lekcie z Kubu, Chruszczowa i Kenedego - a nie przec na konfilt.

  1. Valdore

   No i znowu rustroll Ech broni rosyjskich zbrodniarzy. A w 1962r to USA mogło zetzreć ZSRS z powierzchni ziemi a Chruszczow jedynie mógłby walic butem w stół bo oddać czym nie miał w ogóle.

  2. detective Hiroki Dan

   Widać w Moskwie mają jakiś problem z historią więc przypomnijmy, że kompromis na Kubie polegał na tym, że USA kazało im się wynosić albo wojna i sowieci uciekli jak psy z podkulonymi ogonami na oczach całego świata.

  3. zenek11111

   Uciekli bo USA zgodziło sie zabrać rakiety z Turcji

Reklama