Siły zbrojne

Armie Świata: Kadyrowcy

Kadyrowcy
Fot. Robert Suchy/Defence24.pl

Dzisiaj w Armiach Świata omówiliśmy czeczeńską formację zbrojną służącą po stronie Rosji w inwazji przeciwko Ukrainie. 26 lutego, namiestnik Czeczenii i sojusznik Władimira Putina, Ramzan Kadyrow, potwierdził, że jego czeczeńskie oddziały uczestniczą w rosyjskiej inwazji. Jak podawała ukraińska strona, Rosjan na początku inwazji wspierały oddziały m.in. 141. Pułku Zmotoryzowanego czeczeńskiej jednostki Gwardii Narodowej, którym początkowo dowodził Magomet Tuszajew.

Czytaj też

Komentarze (2)

 1. KapralAl

  Mówienie o kadyrowcach - żołnierze- to obraza dla prawdziwych żołnierzy. Banda rzezimieszków z talentem aktorskim na tik toku.

  1. bardzowkurzony

   Pod wzgledem dzialania w interencie Ukraincy duzo lepsi. No i nie zapminaj ze ich prezdent to zawodowy aktor. Zrszta sam siebie gral kiedys w filmie Sluga Narodu. Ma brodke (zrszta kadrowcy tez) co jesy teraz modne i bluze jakby garniryru nie dali. Mysle ze PR- i spece od rekalmy napewno lepsi sa w wojnie infrmacyjnej po stronie UKrainy niz Rosji. pozdrwiam

  2. Dada81

   @bardzowkurzony, jak widać drogi Saszo, Wanio, czy jak ci tam, różnica jest taka, że Ukraińcy są skuteczni również w realu, a nie tylko na TikToku, jak te pajace Kadyrowa.

  3. bardzowkurzony

   Dada...1) to jest blad metodologiczny - myslenie ze kazdy kto ma inna opinie niz Ty jest szpiegiem. Wrecz odrwatnie - WOLNOSC - na tym polega - ze ludzie maja rozne opinie. Moze tego jeszcze nie rozumiesz. 2) skurczeni w PR tak - 100 zestzrelen Ducha kijwa. W reali smierc ponislo mniej wiecej tyle samo ilu Rosjan. ok 7 milnow ucieklo za granice i 50% infrastryry jest zniszone. Ale w necie - owszem. Zawsze masz wybor - czytac prawdzwe analizy albo ludzi z brudkami ...

 2. bardzowkurzony

  To jest formacja Wewnatrzna - wiec najblizej mozna by je porowac z Obrna Terytrialna Ukrainy (tez wewnatrzna) lub z Ochtnuiczmi Batalnami typu Azow czy Ajdar. ( CHyba podlegaja oficjanie pod MSW a nie MON) - prznajmij z tego co wiem.