Reklama

Siły zbrojne

Armie Świata: Formacje ochotnicze Ukrainy

Formacja Ochotnicze Ukrainy
Autor. Azow

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji przeciwko Ukrainie w obronie kraju walczą ochotnicze formacje tzw. „dobrowolców”. Cały świat poznał nazwę Pułku „Azow” z uwagi na jego udział w obronie oblężonego Mariupola. Obrońcami Ukrainy zostali także zagraniczni ochotnicy, którzy służą we własnych narodowych legionach. „Dobrowolcy” uczestniczą w najważniejszych bitwach tej wojny – w obronie Kijowa lub w obronie Siewierodoniecka.

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

 1. Adam S.

  Wyczerpująco opisane międzynarodowe oddziały ochotnicze, ale mało o batalionach ukraińskich. O dziesiątkach batalionów powstałych w 2014 roku, gdy armia była w rozsypce. Ajdar, Donbas, bataliony Samoobrony. Pozostaje niedosyt.

 2. Jaszczur

  Ruskie ogłosiły mobilizację. UA powinna robić to samo i mobilizować każdego kogo się da , szkolić nawet prymitywnie aby umiał strzelać , coś nie coś techniki walki chodzi o liczby miliony , wszystkich kobiety a nawet nastolatkiów , żarty się skończyły . Produkować i pozyskiwać jak najwięcej broni ręcznej i wyrzutni p-panc , przeciw lotniczych , artylerii nawet kosztem czołgów , budować umocnienia . Jeżeli idzie na nich milion to milion przeciw nim to jest walka na śmierć i życie nie ma już reguł, ludności przygotować na blackout

  1. Mainers

   Hitlerowskie niemcy stosowaly taka wlasnie metode .A skutek - wiadomy,. Dobrze wyszkolony , zmotywowany i dobrze uzbrojony zolnierz zrobi to co czego nie zrobia nastolatkowie .Nie zycze rosji powodzenia , malo tego modle sie o ich kleske i wierze ze Ukraina z pomoca USA , GB , Polski i kilku innych krajow ( bo napewno nie rzy pomocy niemiec i francji) odbije zajete , lacznie z Krymem ziemie .Sbstancje narodowa trzeba bronic i wychowywac za wszelka cene .Jedena madra rzecz w swoim podlym zyciu powiedzial Bolek Walesa ze warto by rosje zredukaowac do kilkuastu ksiestewek ,A od siebie dodam ze i niemcom przydalo by sie rozdrobnienie do rozbrojonych kilku landow

  2. MMir

   no przecież to robią od dawna - na UA było już co najmniej 5 fal mobilizacji. (No, fakt, nastolatków jeszcze nie mobilizowali.... )

 3. Lycantrophee

  Wreszcie jakiś w miarę porządny lektor.

 4. Darek S.

  Tylko oni tyle środków nie mają, żeby być w stanie wystawić, a potem utrzymać taką armię ludzi.

Reklama