Reklama

Siły zbrojne

AMW otwiera sklep internetowy

Fot. AMW
Fot. AMW

Agencja Mienia Wojskowego otworzyła właśnie sklep internetowy. Na początek do oferty trafiło 48 pozycji, ale lista dostępnych produktów z czasem ma być dłuższa. Najtaniej, bo już za złotówkę kupimy bawełnianą chustkę do nosa. Najwięcej – 250 zł – zapłacimy obecnie za lornetkę pryzmatyczną 7x45.

Na razie do sprzedaży w sklepie internetowym trafiło ok. 50 produktów. Oczywiście z czasem oferta będzie większa. W planach mamy też uruchomienie platformy aukcyjnej. Warto otwierać się na nowych klientów i szukać nowych rozwiązań  – wyjaśnia prezes Agencji Krzysztof Falkowski.

Co znajdziemy w sklepie internetowym AMW? Oczywiście sporo żołnierskiej klasyki. Oryginalne produkty z wojskowych magazynów: manierki (10 zł), menażki (zależnie od modelu – po 10 i 50 zł), niezbędniki, czyli składana łyżka, widelec i nóż (16 zł), torby polowe (20 zł) i pałatki (25 zł). Nie zabraknie też nakryć głowy. Do wyboru będzie kilka rodzajów beretów (10 zł), furażerki (20 zł), kapelusze polowe w kamuflażu pustynnym (30 zł), eleganckie rogatywki (50 zł), stalowe hełmy wz. 67 (30 zł) czy szalokominiarki (8 zł). 

W internetowym sklepie można również kupić lampę naftową. Do najciekawszych produktów w sklepie, według AMW, należą z pewnością lornetki pryzmatyczne 7x45 zaprojektowane z myślą  o wojskach specjalnych wycenione na 250 zł, dwa rodzaje zasobników (pakownych wojskowych plecaków) – desantowca oraz piechoty górskiej w cenie 120 zł, dwa modele kombinezonów pilota po 180 zł za sztukę i mundury polowe letnie w panterkę wycenione na 170 zł za komplet. 

Poza tym w sieci kupimy sprzęt gastronomiczny: talerze stalowe z Marynarki Wojennej, dwunastolitrowy termos, który można nosić jak plecak oraz topór gastronomiczny. Na nabywców czekają też latarki kieszonkowe, śpiwory czy kanistry stalowe. W sklepie może również znaleźć pojedyncze egzemplarze sprzętu sportowego, takie jak łapa trenerska marki Daniken oraz mała tarcza treningowa. 

O czym pamiętać, robiąc zakupy w internetowym sklepie AMW? Z pewnością o tym, że dostaniemy tam wyłącznie rzeczy, na których zakup nie potrzeba pozwoleń i koncesji. Wiele produktów dostępnych jest w ograniczonych ilościach, dlatego po jakimś czasie może być czasowo lub całkiem niedostępna. Zarówno ilość jak i różnorodność asortymentu uzależniona jest bowiem do tego, co wojsko w danym roku uzna za zbędne i przekaże AMW.

Większość produktów oferowanych w sieci przez Agencję jest nowa, a swój pobyt w armii ograniczyła jedynie do wojskowego magazynu. Część asortymentu była już używana, ale do sprzedaży zakwalifikowano tylko egzemplarze, które wciąż są w bardzo dobrym stanie i mogą z powodzeniem posłużyć jeszcze przez długi czas.

Przemysław Wierzba, dyrektor oddziału regionalnego AMW w Krakowie

W agencyjnym e-sklepie zapłacimy zarówno tradycyjnym przelewem na rachunek bankowy, kartą, systemem BLIK oraz za pomocą platformy płatności Shoper. Zamówiony towar może zostać dostarczony na dwa sposoby. O ile nie przekracza dopuszczalnych gabarytów i wagi 25 kg -  możemy go zamówić z dostawą do paczkomatu. W przypadku wyboru opcji z kurierem możliwe jest zamówienie do 30 kg. W pierwszym przypadku czas oczekiwania wynosi trzy, w drugim przypadku - cztery dni. Zamówienia są wysyłane tuż po zaksięgowaniu wpłaty. Pełna oferta sklepu oraz informacje dotyczące zakupów można znaleźć na stronie: https://sklep.amw.com.pl.

Środki uzyskane ze sprzedaży internetowej, podobnie jak pozostałe zyski pochodzące z zagospodarowania powojskowego sprzętu Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych RP.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Marek

  He he. Dobry pomysl. Nawet AMW idzie z duchem czasu. Podejrzeeam ze wielu pasjonatow militarii teraz bedzie mialo ulatwiony dostep do akcesorii tylko czekac az sie strona rozrosnie i beda tez aukcje. Swoja droga to tez ukrucanie korupcji wszystko powino byc bardziej jawne, przejrzyste i dostepne do wiekszego grona ludzi. Tylko zeby terminy tych aukcji nie byly jak u komornika. Pozdrawiam ja na plus.

  1. Nico

   Na stronie internetowej sklepu AMW nie ma aukcji tylko możliwość kupowania przedmiotów militarnych.

 2. Rotua

  Taaa... jasne... i ciekawe gdzie te lornetki PZO 7x45Z... i to po 250zł? ;) A na alledrogo takie same chodzą po ~1000-1500 zł!!!

Reklama