Reklama

Siły zbrojne

AMW na MSPO. Obrót mieniem wojskowym i AirShow 2023 [DEFENCE24 TV]

AMW wywiad MSPO
Fot. Defence24.pl

Agencja Mienia Wojskowego po raz 18-ty uczestniczy w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach o obrocie mieniem wojskowym oraz o pokazach lotniczych rozmawiamy z Dariuszem Krzemińskim, dyrektorem departamentu gospodarki mieniem ruchomym i Małgorzatą Weber, rzecznik prasową AMW.

Reklama

Piotr Jaszczuk (PJ): To kolejne targi MSPO w których bierze udział AMW. Z jaką ofertą Agencja wystawia się w tym roku?

Reklama

Małgorzata Weber (MW), rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego:

Tak, to prawda – Agencja istnieje od 25 lat, a w targach bierze udział już od 18 lat. Można powiedzieć, że jesteśmy pełnoletnim i stałym gościem kieleckich targów. Tegoroczna jubileuszowa edycja MSPO to dla nas kolejna okazja by przedstawić aktualną ofertę sprzedaży sprzętu i uzbrojenia.  Warto również wspomnieć o tym, że AMW - zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej - realizuje od tego roku nowe zadanie. Została nam powierzona organizacja Międzynarodowych Pokazów Lotniczych AIR SHOW 2023. Dlatego w tym roku kielecki salon jest też dla nas miejscem spotkań z potencjalnymi partnerami tego wydarzenia, które zrealizujemy wspólnie z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, Państwowym Przedsiębiorstwem „Porty Lotnicze" i miastem Radom.  Porozumienie dotyczące organizacji AIR SHOW zostało już podpisane, zaproszenia do ekip lotniczych wysłane. Dlatego wszystkich miłośników lotnictwa serdecznie zapraszamy za rok w ostatni weekend sierpnia na pokazy na lotnisko do Radomia. Na targach jest obecny dyrektor departamentu gospodarki mieniem ruchomym Dariusz Krzemiński, który przybliży ofertę mienia ruchomego koncesjonowanego.

Reklama

PJ: Panie Dyrektorze, co oferuje Agencja?

Dariusz Krzemiński (DK), dyrektor departamentu gospodarki mieniem ruchomym, Agencja Mienia Wojskowego:

W tym roku w naszym portfolio znajduje się m.in. broń kalibru 7,62 mm i 9 mm, w tym P-64, P-83 oraz amunicja: sygnałowa, strzelecka i artyleryjska. Możemy je zobaczyć na ekspozycji na ścianach stoiska Agencji. W gablotach prezentujemy też dostępne przekroje amunicji strzeleckiej. Agencja oferuje także pojazdy opancerzone i inne samochody wojskowe w tym: BRDM, MTLB, BWP, SKOT, URAŁ, TATRA, KRAZ, GAZ, ZIŁ oraz podwozia samochodów: URAL/ ZIŁ.  W naszej ofercie są też pakiety części zamiennych do czołgów i pojazdów opancerzonych z rodziny T-72 i WZT. W tym roku prawdziwą perełką w naszej ofercie są dwa trałowce wycofane ze służby w Marynarce Wojennej. 

PJ: To sprzęt ciężki. A co jeszcze znajdziemy w katalogu AMW?

DK: Poza wymienionym uzbrojeniem, Agencja sprzedaje również sprzęt łączności: radiostacje, radiolinie, aparatownie czy sprzęt optyczny - w tym celowniki, noktowizory, peryskopy. Sytuacja międzynarodowa, szczególnie ta w Ukrainie, wpłynęła również na wzrost zainteresowania i liczne zapytania klientów dotyczące sprzętu ochrony balistycznej: kamizelki kuloodporne oraz hełmy. Poszukiwane jest również sprzęt OPBMR - czyli Ochrony Przed Bronią Masowego Rażenia tj.: maski przeciwgazowe czy odzież ochronna, filtropochłaniacze i rentgenoradiometry.  Poza mieniem koncesjonowanym Agencja sprzedaje również mienie niekoncesjonowane - dostępne dla klientów detalicznych. Wybrane pozycje tego asortymentu znajdują się we wkładce do naszego tegorocznego „Katalogu uzbrojenia".

PJ: A w jaki sposób można kupić mienie ruchome od AMW?

DK: Mamy kilka kanałów sprzedaży: przetargi, sklepy stacjonarne i nasz sklep internetowy. Agencja prowadzi też sprzedaż na swoich stoiskach podczas imprez plenerowych.

PJ: Czy każdy może kupić sprzęt i uzbrojenie od Agencji?

DK: To zależy przede wszystkim od rodzaju sprzętu – broń i uzbrojenie, sprzęt wojskowy niepozbawiony cech bojowych mogą kupować wyłącznie podmioty dysponujące koncesją wydawaną przez MSWiA.   Wszystko, co nie jest koncesją, może kupić każdy. W przetargach pisemnych wygrywają osoby, które zaoferują najwyższą cenę, ale nasz sklep internetowy działa cały czas i jest dostępny dla każdego.  Klienci detaliczni, którzy wolą tradycyjne zakupy i lubią obejrzeć towar osobiście mogą skorzystać z oferty naszych sklepów stacjonarnych. Lista towarów, adresy i godziny otwarcia sklepów są dostępne na naszej stronie internetowej.

Dziękuję za rozmowę

Reklama

Komentarze

    Reklama