Reklama

Siły zbrojne

Amerykańsko-marokańskie tankowanie w powietrzu [VIDEO]

Fot. Ambasada USA w Maroku via Twitter
Fot. Ambasada USA w Maroku via Twitter

Amerykańska ambasada w Maroku na swoim twitterze udostępniła nagranie video, przedstawiające operację powietrznego tankowania. Marokański F-5E Tiger-2 pobierał paliwo od F/A-18E Super Hornet amerykańskiej marynarki wojennej.

Operacja tankowania w powietrzu odbyła się nad marokańską ziemią w trakcie niedawnych wojskowych ćwiczeń Lightning Handshake.

Stanowiło ono element amerykańsko-marokańskiej współpracy wojskowej. Odbyły się głównie na Oceanie Atlantyckim i brała w nim udział amerykańska grupa uderzeniowa z lotniskowcem USS Dwight D. Eisenhower na czele. Wraz z nią w ćwiczeniach były obecne niszczyciele klasy Arleigh Burke – USS Mitscher oraz USS Porter.

W imieniu marynarzy przydzielonych do IKE CSG jest zaszczytem uczestniczyć w tych historycznych, dwustronnych ćwiczeniach morskich. Jest to znak rozpoznawczy trwającej od 200 lat trwałej współpracy z Marokiem. (..) Ćwiczenia takie jak Lighting Handshake wzmacniają podstawy naszej interoperacyjności i nieustannie wspierają nasze długoterminowe zaangażowanie w utrzymywanie bezpieczeństwa w regionie.

wiceadm. Scott Robertson, dowódca drugiej grupy uderzeniowej

Ważnym aspektem tych ćwiczeń było celebrowanie okrągłej, 200 rocznicy wzajemnych stosunków i współpracy pomiędzy krajami. W części morskiej brała udział marokańska marynarka wojenna wraz z amerykańską szóstą flotą, stacjonującą w Neapolu i operującą na co dzień w rejonie basenu Morza Śródziemnego.

Kacper Bakuła

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama