Reklama

Siły zbrojne

2,7 mln zł na zapomogi dla żołnierzy zawodowych

Fot. st. szer. Arkadiusz Czernicki
Fot. st. szer. Arkadiusz Czernicki

Minister Obrony Narodowej wydał decyzję w sprawie uruchomienia drugiej w tym roku transzy środków na zapomogi dla żołnierzy zawodowych. Fundusze w kwocie 2,7 miliona złotych podzielono na poszczególne dowództwa oraz instytucje i jednostki bezpośrednio podległe. W jaki sposób podzielono II transzę?

Uruchomienie drugiej transzy ogłoszono 20 listopada w dzienniku urzędowym MON pod pozycją 185 – Decyzja nr 159/MON. Środki z przeznaczeniem na zapomogi dla żołnierzy zawodowych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej trafią niebawem do dysponentów i zostaną zapewne wypłacone do połowy grudnia. 

Reklama (grafika: Katarzyna Głowacka)
Reklama (grafika: Katarzyna Głowacka)

Podział środków:

 • Dowództwo Generalne RSZ – 2 mln. 226 tys. zł (żołnierze w jednostkach podległych 2 mln 176 tys. zł oraz 50 tys. żołnierze pełniący służbę w Dowództwie);
 • Dowództwo Operacyjne RSZ i jednostko podległe – 20 tys. zł;
 • Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych i jednostki podległe – 70 tys. zł;
 • Jednostki pozostające na przydziale gospodarczym Inspektoratu Wsparcia – 101 tys. zł;
 • Jednostki pozostające na przydziale gospodarczym Dowództwa Garnizonu Warszawa – 57 tys. zł;
 • Komenda Główna ŻW i jednostki podległe – 93 tys. zł;
 • Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzenie – 85 tys. zł;
 • Jednostka Wojskowa Komandosów – 20 tys. zł;
 • Jednostka Wojskowa Formoza – 28 tys. zł.
Reklama

Komentarze (3)

 1. żołnierz

  Myślę, że w tym ciężkim koronaczasie, gdzie wojsku nie grożą masowe zwolnienia można byłoby odpuscić sobie zapomogi i dać je tym, którzy na prawdę potrzebują pomocy. My pierwszego mamy pewne pieniądze, pracujący w cywilu niekoniecznie.

 2. mic2890

  Jednostki specjalne gdzie jest niemal 100% zapalencow co daja cos od siebie sa na kazde skinienie czesto za swoje sie doposazaja dostali na zapomogi ochlapy ale za to generalicja w warszawie dla pasibrzuchow do pidzialu ponad 2 miliony 2276000zł formoza 28 tys komandosi 20 tysi . Oczywiscie o mswia juz nawet nie wspomne np o pionie OPP

 3. Szwej op

  Super, a MSWiA ochłapy i obcięcie budżetu na przyszly rok, a za siedzenie w koszarach dodatkowe pieniądze.

  1. Zapraszam do jednostki liniowe to posiedzisz w namiocie kilka miesięcy w roku, będziesz srał po krzakach i wycierał się husteczkami dla niemowląt.

Reklama