Serbia wprowadza stan wyjątkowy w związku z epidemią koronawirusa

16 marca 2020, 09:57
Hungarian-Serbian_border_near_Mórahalom
Granica serbsko-węgierska w pobliżu Mórahalom. Fot. Pudelek/CC BY-SA 4.0
Reklama

Serbia wprowadza stan wyjątkowy w związku z epidemią Covid-19 - poinformował w niedzielę serbski prezydent Aleksandar Vuczić. Resort zdrowia podał, że w kraju zdiagnozowano 46 przypadków koronawirusa; jak dotąd nie ma ofiar śmiertelnych.

"Odtąd obowiązuje nas stan nadzwyczajny" - ogłosił prezydent w wystąpieniu telewizyjnym i dodał, że rząd bardzo szybko wprowadzi "najostrzejsze środki zaradcze", mające ograniczyć skalę epidemii.

Vuczić zapewnił, że postępuje zgodnie z przepisami, które pozwalają głowie państwa na ogłoszenie stanu wyjątkowego pod nieobecność parlamentu, który został rozwiązany w oczekiwaniu na wybory parlamentarne. W środę poinformowano, że odbędą się one 26 kwietnia.

Już wcześniej Serbia zamknęła większość przejść granicznych z Węgrami, o czym poinformowała w środę policja węgierska na swojej stronie internetowej. W komunikacie podano, że od godz. 7 w czwartek nie działa sześć przejść granicznych: Bacsalmas/Bajmok, Bacsszetgyoergy/Rastina, Tiszasziget/Dala, Asotthalom/Baczki Vinogradi, Kuebekhaza/Rabe oraz Roeszke/Horgosz (przejście drogowe). Nadal można przekroczyć granicę w czterech miejscowościach: Hercegszanto, Tompa, Roeszke (przejście graniczne na autostradzie) oraz Kelebia (przejście kolejowe).

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Śliwka Wegierka
poniedziałek, 16 marca 2020, 12:58

Dziękuję braciom serbom za,wypuszczenie miliona uchodźców Zresztą pamiętamy ich wkład w srebtenicy

Marek
poniedziałek, 16 marca 2020, 20:31

Tu nie ma miejsca ani na politykę ani na debaty. Świat przespał moment, kiedy można było bezboleśnie zatrzymać to świństwo. Każde posunięcie ograniczające luzik. Obojętnie, czy w Polsce, w Niemczech, Francji czy Serbii jest na wagę złota. Gospodarka musi działać. To oczywiste. Ale do tego nie są potrzebne tłumy ludzi przemieszczające się radośnie dla rozrywki po świecie. Na ulicach też ich nie trzeba. Nie musisz wychodzić, siedź w domu. Nie roznoś świństwa.

hej
poniedziałek, 16 marca 2020, 13:59

W ramach rewanżu za Niemiecki wkład w czystki etniczne na ich narodzie i bezwstydne rozbiory których ich poddano, myślę że powinni nie powstrzymywać nikogo. To również pomoże partiom które są gotowe stanąć na wysokości zadania w przewodzeniu Europie (AfD, FN)

Tweets Defence24