Reklama

Polityka obronna

Sąd uniewinnił Boguckiego i „Słowika” w sprawie zabójstwa gen. Papały

  • Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska - fot. KPRM
    Minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska - fot. KPRM

Po 15 latach od zabójstwa Komendanta Głównego Policji, gen. Marka Papały, usłyszeli wyrok główni podejrzani w tej sprawie -  Andrzej Z. ps. „Słowik” i Ryszard Bogucki. Obaj zostali uniewinnieni.

Ryszard Bogucki miał obserwować miejsce zabójstwa gen. Papały, a wcześniej oferować 30 tyś dolarów za jego głowę. Nakłaniać do zabójstwa, a być może również je opłacić miał gangster Andrzej Z. nazywany „Słowikiem”. Prokuratura żądała 15 lat pozbawienia wolności dla Boguckiego i 8 lat więzienia dla "Słowika". Obaj, wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, zostali uniewinnieni.

Czytaj też - W Kosowie polscy policjanci obrzuceni koktajlami Mołotowa

Uzasadnienie wyroku było bezlitosne dla pracy prokuratury. – ”W ocenie sądu wartość niektórych dowodów w tej sprawie została przeceniona. W przypadku innych oskarżyciel nie dostrzegł stopnia ich słabości i nie podjął wystarczających czynności by usunąć wątpliwości wynikające z ich treści. Następstwem tego jest przekonanie oskarżycielki posiłkowej o słuszności oskarżenia, gdy w rzeczywistości dowody w tej sprawie są kruchymi, porozrzucanymi ogniwami, które prokurator jedynie w swoim przekonaniu scali w mocny łańcuch”.

(JS)
Reklama

Komentarze

    Reklama