Reklama

Wojsko, bezpieczeństwo, geopolityka, wojna na Ukrainie

Rozmowa doradców prezydentów Andrzeja Dudy oraz Donalda Trumpa

Fot. Departament of State
Fot. Departament of State

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch oraz Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski rozmawiali telefonicznie z doradcą Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Robertem O’Brienem - poinformowało BBN

Dyskusja poświęcona była polsko-amerykańskim relacjom w sprawach bezpieczeństwa, a także obecnej sytuacji epidemiologicznej w obu państwach, związanej z rozprzestrzenianiem sie koronawirusa. Doradca Prezydenta USA wyraził uznanie dla podejmowanych przez Polskę działań związanych z przeciwdziałaniem kryzysowi epidemicznemu.

Tematem rozmowy była również dalsza realizacja ćwiczenia wojskowego Defender-Europe 20.

Reklama

Komentarze (6)

 1. FR technologiczne imperium

  Jak Rosja traktuje najbliższych sojuszników pokazał przypadek Białorusi , która nawet jak coś daje to tak naprawdę zabiera, niektórzy jadą po USA ale to w zachodnim a nie wschodnim świeci każdy chce żyć .

  1. Kapustin

   Kolega ma rację Ruski zawsze daje kredyt na uzbrojenie a,potem wchodzi jak po masełku

  2. BUBA

   Wschodni juz przerobilismy ale ludzie o tym juz zapomnieli.

 2. Fanklub Daviena

  Rozkazano nam podwoić zakupy F-35 by ratować amerykański budżet? :)

  1. marcin

   A wam kazał putin zbudować samolot 5 generacji.Ale się cały świat śmieje :D

  2. Box123

   Dobrze by było, bo dwie eskadry to kategorycznie za mało szczególnie biorąc pod uwagę, że zdolne do lotu w danym momencie i tak będzie max 70%, a czyli ok 25 samolotów. Więc ja jestem jak najbardziej za!

  3. Pamiętliwy

   Czas rozkazów przez telefon skończył się w Polsce gdy wywaliliśmy z kraju ostatnie jednostki okupacyjnych wojsk radzieckich towarzyszu.

 3. men

  zapewne chciał zasugerować, podpowiedzieć, napomknąć, aby przypadkiem RP nie anulowała ostatnich wielomiliardowych kontraktów - tak mi się coś wydaje - w tym samym czasie Chiny deklarują konkretną pomoc w sprzęcie (wiadomo dlaczego to robią -geopolityka) ale........................................., aaaa, może omówił skargę Estonii na nas -ciekawe że naskarżyli do USA a nie do UE (pewnie wiedzą kto tu jest decydentem) - faktycznie podniesliśmy się z kolan.

 4. Zawisza_zielony

  Co tym razem musimy kupić.

 5. LMed

  Może Abramsy będziemy brać?

 6. czołgista

  Wiadomo o czym było. Kończymy bieganie po lesie i szybciutko wracamy do jednostek. Jest wirus i tak trzeba zrobić.

Reklama