Rosyjsko-syryjskie naloty w Idlib. 43 zabitych

23 lipca 2019, 09:57
pf99tm_idlib7592
Idlib / Fot. DoD USA
Reklama

Do co najmniej 43 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych nalotów, do których w poniedziałek doszło w prowincji Idlib na północnym zachodzie Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Organizacja przypisuje bombardowania siłom rosyjskim i syryjskim.

W nalocie rosyjskich sił na targ w mieście Maarat al-Numan w południowym Idlibie śmierć poniosło co najmniej 37 osób, w tym 35 cywilów - sprecyzowało Obserwatorium. Wcześniejszy bilans mówił o co najmniej 16 ofiarach śmiertelnych i ponad 30 rannych. Tymczasem sześciu cywilów zginęło w nalotach sił syryjskich w okolicy miasta Sarakib - podało Obserwatorium z siedzibą w Londynie, które na miejscu w Syrii dysponuje własną siatka informatorów. Według najnowszych danych w obu nalotach rannych zostało ponad 100 osób. Dzień wcześniej w nalocie sił prorządowych w Idlibie zginęło co najmniej 11 cywilów.

Region Idlibu bombardowany jest przez siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada, wspomagane przez siły sojuszniczej Rosji. Ich ofensywa jest realizacją zapowiedzi Asada, który chce oczyścić tę część kraju z rebeliantów i dżihadystów; to ostatnia kontrolowana przez nich enklawa.

Według danych Obserwatorium od końca kwietnia, kiedy rozpoczęto ofensywę w Idlibie, zginęło ponad 2 tys. ludzi, w tym ponad 700 cywilów.

W rezultacie wojny w Syrii, która wybuchła w 2011 roku w następstwie represji reżimu wobec prodemokratycznych pokojowych manifestantów, zginęło ponad 370 tys. ludzi, a miliony zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
Hym108
czwartek, 25 lipca 2019, 00:16

Ciekawe co by zrobili amerykanie jakby ktoś im opanował pół kraju

Szach mat w jednym ruchu.
środa, 24 lipca 2019, 16:34

Tak tak rosjanie mają doświadczenie w takich operacjach. Wręcz są zaprojektowani do takich spektakularnych akcji. Szkolą się w tym od wieków!!

Palmel
środa, 24 lipca 2019, 10:34

wole żeby ich tam kasowali Rosjanie niż miały by się za nimi uganiać nasze służby, a niech przez przypadek zrobią u nas jakieś bum jak przyjedzie jakiś samotny wilk

Derwisz
środa, 24 lipca 2019, 12:16

Skończył sie Sunnicki Kalifat na który Saudowie wydali 36mld od wiosny arabskiej

Fak sejk
wtorek, 23 lipca 2019, 15:49

A w nagrodę wieże assadowskich T-72 latają jak szalone. Do tego Turcja zbiera wojsko i swoich dżihadzistów do ataku na SDF.

pytajnik
wtorek, 23 lipca 2019, 13:22

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nazywa twierdzenia „Białych Hełmów” fałszywymi. Ministerstwo podkreśliło, że Siły Powietrzne Rosji nie wykonywały żadnych zadań w tym regionie Syryjskiej Republiki Arabskiej. --- przecież USA i Izrael monitorują przestrzen powietrzna swoimi systemami radarowymi i mogą podać czy samoloty z hmemim były w tym rejonie czy nie i skonfrontować te informację z Białymi Hełmami dlaczego USA i Izrael milczą ?

GB
środa, 24 lipca 2019, 15:25

Departament Stanu oskarżył lotnictwo rosyjskie o ten atak.

Fak sejk
środa, 24 lipca 2019, 08:39

W sumie to racja, mieszkańcy Idlib sami siebie zbombardowali, no bo kto inny, jak nie oni?

Fanklub Daviena
środa, 24 lipca 2019, 20:34

No tak: ISIS stworzył Asad a nie USA i to Amerykanie zniszczyli Państwo Islamskie. Czekam na powieść Daviena na ten temat. :)

Davien
czwartek, 25 lipca 2019, 11:56

ISIS funku stworzyli pogrobowcy wspieranej przez Rosje partii BAAS z Iraku jak musieli uciekać, a Asad, sam nalezący do BAAS wsparł ich jeszcze w Syrii wypuszczając setki dzihadystów by móc wsadzać do wiezień protestujących cywili. I tak panie funklub, ISIS zostało zniszczone przez siły USA i Koalicji razem z SDF a Rosja i Asad w tym czasie byli zajęci ludobójstwem w Aleppo i zabijaniem cywilów przy uzyciu gazów bojowych.

Danisz
czwartek, 25 lipca 2019, 01:04

No ciekawe kto bardziej odpowiada za ISIS: Amerykanie, przez to że Obama wycofał swoich żołnierzy z Iraku, czy np. Rosjanie, którzy uniemożliwili upadek krwawego dyktatora, a ten nie dość, że nie potrafił zapanować nad swoim krajem, to przez lata handlował z ISIS płacąc im za ropę i prąd z zajętych przez nich regionów dolarami i ludźmi. Ciekaw jestem jak wasza propaganda skomentuje (spróbuje zakłamać) te oczywiste fakty.

Tweets Defence24