Rosjanie rozformowali załogi Mistrali

18 lipca 2015, 10:45
fot. DCNS
Reklama

Załogi dwóch „rosyjskich” okrętów śmigłowcowych desantowych typu Mistral zostały rozformowane, a poszczególni marynarze zostali rozdzieleni na inne okręty Floty Oceanu Spokojnego.

Rosyjscy marynarze z obu Mistrali właśnie wrócili z drugiego w tym roku sześćdziesięciodniowego urlopu. Drugiego, ponieważ na pierwszy zostali wysłani na początku 2015 r., po powrocie z francuskiego portu w Saint-Nazaire, gdzie mieli przejąć nowe okręty.

W najgorszej sytuacji była załoga pierwszego śmigłowcowca - „Władywostok”, ponieważ przez cały czas oczekiwania na decyzje władz w Paryżu stacjonując w Sankt-Petersburgu i praktycznie nie mając żadnych zadań. Rosjanie przyznali się, że bardzo źle wpłynęło to na nastroje wśród marynarzy, którzy nie wiedzieli, jaki będzie ich los i cały czas oczekiwali na rozkaz przeniesienia.

Po rosyjsko-francuskich negocjacjach na temat odszkodowania, kiedy już było prawie na pewno wiadomo, że okręty nie zostaną przekazane, można było wreszcie podjąć ostateczne kroki w odniesieniu do załóg. Przypomnijmy, że pierwszy okręt typu Mistral – „Władywostok” miał zostać oddany Rosjanom w listopadzie 2014 r., natomiast drugi – „Sewastopol” rok później.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Putin Karzeł
sobota, 18 lipca 2015, 16:08

Niech całą tą wsiową armie rozformują jaki kraj ma traktorzystów zamiast żonierzy.

rurek
sobota, 18 lipca 2015, 15:00

To musiało być straszne dla sołdatów - tak czekać w Paryżu nie mając nic do roboty.

autor komenterza
niedziela, 19 lipca 2015, 07:50

Czytaj że zrozumieniem kolego;)

Tweets Defence24