Putin obiecał marynarce nowe okręty i broń hipersoniczną

27 lipca 2020, 08:44
marwoj
Fot. kremlin.ru

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w niedzielę wyposażenie rosyjskiej floty w 40 nowych okrętów, a także hipersoniczne pociski nuklearne Cyrkon i podwodne drony z napędem atomowym Posejdon.

Reklama

Putin zapowiedział nowe zbrojenia podczas parady w Petersburgu i Kronsztadzie z okazji dnia Marynarki Wojennej. W defiladzie udział wzięło 46 okrętów. Osobne parady z okazji święta przypadającego w ostatnią niedzielę lipca odbyły się w innych portach Rosji, od Bałtyjska nad Zalewem Wiślanym do Władywostoku.

Otwierając uroczystości, prezydent oznajmił, że tylko w ciągu ostatnich dni w rosyjskich stoczniach rozpoczęto budowę sześciu nowych okrętów, a w tym roku marynarka zostanie zasilona łącznie 40 nowymi okrętami różnych klas.

Putin zapowiedział również wyposażenie rosyjskich sił w najnowsze zdobycze techniki - chodzi o hipersoniczne pociski manewrujące Cyrkon, a także o podwodne drony Posejdon z napędem atomowym i uzbrojone w głowice atomowe. Jednocześnie stwierdził, że Rosja nie chce nowego wyścigu zbrojeń.

"Szerokie uzbrojenie w zaawansowane cyfrowe technologie niemające równych w świecie, w tym hipersoniczne systemy uderzeniowe i podwodne drony dadzą flocie wyjątkową przewagę i zwiększone zdolności w walce.

Choć rosyjski przywódca nie uściślił, kiedy nowe systemy mają trafić do wyposażenia marynarki, ministerstwo obrony stwierdziło w komunikacie, że prace nad nimi są w ostatnich fazach testów. Testowany jest też nowy model okrętów podwodnych Biełgorod, przystosowanych do przenoszenia Posejdonów.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 87
Reklama
fanek kacapków
piątek, 31 lipca 2020, 19:43

to jest moc. Ledwo pojąłem co, mamroczesz, w tym drugim poście; dostałeś wylewu i masz udar lewej półkuli? To czemu nie pójdziesz na rehabilitację? Nie ma dienieg? Carrramba, (jak zwykł mawiać pewien ruski mafioso, właściciel pierożkarni w Toledo na południu Hiszpanii), to masz problem bracie, masz problem. A nie mogą cie jakoś przemycić, w bagażu dyplomatycznym na przykład?, nasi już by tak zrobili, a.. rozumiem wołga wam się zepsuła, a w Polszy brak serwisu, to masz problem bracie, masz problem. I takie to życie russtrolla.

to będzie moc
sobota, 1 sierpnia 2020, 11:05

"...Ledwo pojąłem co, mamroczesz..". ,Ale te pastuszkowe trolle są tępe, aż dziwne, że do tej pory centrala nie powymieniała was na co inteligentniejsze montańskie bobry a tylko ścięła stawkę od postu z 10 do 5 centów. Ale, że każda istota specjalnej troski może liczyć na moją pomoc podaj konto to wpłacę stosowny datek. Tylko wykorzystaj go dobrze-nie na zioło u Stanleya tylko wizytę u właściwego specjalisty.

olej trolejrus'a
niedziela, 2 sierpnia 2020, 12:17

Zbędne ruble przeznacz na modernizację swojego narzędzia pracy, czyli na zakup nowej klawiatury; w kuluarach mówi się, że rustrolle ostatnio zaczęli gryźć z nerwów kable i klawiatury właśnie, zamiast paznokci, ciekawe dlaczego?

mocy ustrollom brak
niedziela, 2 sierpnia 2020, 17:02

Wasza frustracja naprawdę "poraża". Może jakiś urlop dla podratowania zdrowia by się wam przydał bo jak tak dalej pójdzie to ktoś kto będzie chciał powiedzieć "kiep" nie powie "Roch Kowalskie" ale "davienita".

olej trolejrus'a
niedziela, 2 sierpnia 2020, 22:41

O..., widzę, że zaczyna nam się tu 'kleić' miła rozmowa, produkcja wpisów rośnie, więcej kasy przybywa, czyżby trolik postanowił uzbierać kopiejki na nowego 'moskwicza'? a może wybiera się w tym roku za granice? a propos urlopu: ukraińskie biuro podróży poleca safari w stylu ruskiego retro w Odessie: rajd zdezelowaną ŁADĄ NIVĄ po stepach akermańskich. Reflektujesz? Daj znać.

fanek kacapków
wtorek, 28 lipca 2020, 18:43

To nie puttin ma moc, bo to starszy 'pan' z brzuszkiem i łysiną jak Łukaszenka, ale wasza (więc tępa jak strzykawka ruskiego pielęgniarza) propaganda i dezinformacja wzbudza kontrowersje, więc nie przypisuj mu czegoś czego nie posiada, raczej ogranicz swoją rażącą czołobitność i lizodupstwo wobec swojego kremlowskiego idola, bo to kojarzy mi się z okresem waszego 400-letniego poddaństwa, gdy byliście pod butem mongolskich chanów, a moskiewscy kniaziowie bili czołem o ziemię przed każdym z nich; chyba nie muszę ci przypominać, bo macie święto państwowe z tej okazji, jak w latach 1610-1612 Polacy zdobyli Moskwę i osadzili na tronie swojego cara, a ruscy bojarzy bili czołem przed polskimi hetmanami co wywoływało zdziwienie, bo w Europie nikt tak nie robił. Po powrocie do Warszawy też mówili czad na maxa.

Matnet
wtorek, 28 lipca 2020, 08:37

te rosyjskie wynalazki hipersoniczne to trochę takie wunderwaffe adolfa h. mam nadzieję, że tak jak adolfowi ruskim nic z tego nie wyjdzie

Zuczek gnojarek
wtorek, 28 lipca 2020, 14:21

KOLEGO nieprawda uzywaja,żyroskopy wz44 od v2

ribu
wtorek, 28 lipca 2020, 12:17

A jakie ty wymyśliłeś "wynalazki". Słyszałem, że ponad 18 lat jakiś kuter budowałes, i chyba na złość Slązakom nazwano go hahahah... Ślązak.

Rhotax
poniedziałek, 27 lipca 2020, 20:53

Wszystko pięknie -- ale kiedy będzie użyte w obronie granic ? Tzn. w Obronie Pokoju -- kiedy wreszcie Wolność zostanie zawleczona do jakiegoś kraju ? Bo to tylko rdzewieje i przymarza do nabrzeży jak Lotniskowiec w Marcu co go 12 holowników odrywało (tak ten w naprawie) i tylko parady a postrzelali by trochę i "Wyzwolili gdzieś Rosjan " np: Dżibuti czy co tam innego . To tylko kasa idzie na MW a mosty się walą a drogi nie naprawiane...

to jest moc
poniedziałek, 27 lipca 2020, 19:25

Putin to ma "moc". Powiedział dwa zdania a amerykańskie trolle dostały amoku (Davien, GB. clash itd. wprawdzie jeszcze śpią bo u nich noc ciemna ale jak się obudzą to dopiero będzie się działo). Czad na maksa.

fanek kacapkow
wtorek, 28 lipca 2020, 19:42

To nie puttin ma moc, bo to starszy 'pan' z brzuszkiem i łysiną jak Łukaszenka, ale wasza (więc tępa jak strzykawka ruskiego pielęgniarza) propaganda i dezinformacja wzbudza kontrowersje, więc nie przypisuj mu czegoś czego nie posiada, raczej ogranicz swoją rażącą czołobitność i lizodupstwo wobec swojego kremlowskiego idola, bo to kojarzy mi się z okresem waszego 400-letniego poddaństwa, gdy byliście pod butem mongolskich chanów, a moskiewscy kniaziowie bili czołem o ziemię przed każdym z nich; chyba nie muszę ci przypominać, bo macie święto państwowe z tej okazji, jak w latach 1610-1612 Polacy zdobyli Moskwę i osadzili na tronie swojego cara, a ruscy bojarzy bili czołem przed polskimi hetmanami co wywoływało zdziwienie, bo w Europie nikt tak nie robił. Po powrocie do Warszawy hetmani też mówili czad na maxa.

niestety nijakiej mocy w tych twoich wynurzeniach niema
czwartek, 30 lipca 2020, 09:39

Jedynie poszczekać jak zastraszony kundelek. Tylko to ci pozostało ale jak pozwala przezwyciężyć bezradną wściekłość i frustrację to może i ma to sens. Ale w sumie to zabawne.

Wnuk Błochina
wtorek, 28 lipca 2020, 13:12

Hmm. Jak widać to pierwsi zameldowali się wielbiciele nkwd. Żenujące...

to jest moc
wtorek, 28 lipca 2020, 17:23

Starasz się, naprawdę się starasz ale jeszcze brakuje bardzo dużo. Takie bezsensowne odszczekiwanie punktów w centrali nie przysporzy i z chęci zajęcia pozycji Daviena czy clasha narazie nici.

Rumune
wtorek, 28 lipca 2020, 12:37

TROLLEM TO JESTEM JA ale nuklearny posejdon uderzy w Elbląg i po przekopie za 700mln pln

maxx
poniedziałek, 27 lipca 2020, 23:45

Super wpis.Dzięki!

spoko
poniedziałek, 27 lipca 2020, 22:33

Nie ile tu amerykanskich troli ale Kremlowskie trole zjawily sie w komplecie Slyszalem ze jak jest mowa o Putine to stawiennictwo tu obowiazkowe

yaro
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:22

Z broni hipersonicznej zapowiedzianej przez Putina dwa lata tamu mamy już operacyjnego Avangarda, dwa dni temu MO Rosji potwierdziło zakończenie prób państwowych Cyrkona, atomowy OP do testów Posejdona przechodzi właśnie testy, nie ma tylko informacji o Buriewietniku ale biorąc pod uwagę ostatnią nerwowość administracji USA i samego Trumpa który dzwoni do Putina by wstrzymać nad nim prace, należy spodziewać się bomby informacyjnej z której dowiemy się o testach państwowych tej rakiety. Mówiąc językiem matematyczno/ekonomicznym Putin ze wszystkich zobowiązań podjętych dwa lata temu wywiązuje się w 100%. Chciałbym zobaczyć taką skuteczność naszego MON.

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 09:18

Yaro, po pierwsze Awangard wszedł do eksperymenalnej eksploatacji jak to stwierdzili Rosjanei, po drugie dalej nie wiedzą jakie ma wymiary i ile wazy, po trzecie ma całych 8-miu nosicieli bo tyle Rosji zostało jeszcze działających UR-100nUTTCh z dawno przekroczonymi resursami. Posejdon nie jest zagrożeneim dla nikogo kto ma broń jądrowa lub jako takie siły ZOP bo go zwyczajnie albo zatopią albo zanim dopłynie to Rosja oberwie uderzeniem odwetowym. Buriewiestnik-tu jest zabawnie:) Pocisk którego uzycie jest tożsame z wypowiedzeniem wojny jadrowej nawet jakby leciał bez głowicy bojowej:)

wtorek, 28 lipca 2020, 08:33

Ani słowa o "szkwale"? Przecież też "niema analogów".

GB
poniedziałek, 27 lipca 2020, 21:17

Z tym operacyjnym Awangardem to są jaja. Rakieta która przenosila 6 głowic atomowych teraz przenosi jednego Awangarda... Jaką celność ma Cyrkon to nie wiadomo. Jeśli standardową rosyjską to nie ma problemu, w nic nie trafi. Co do Buriewiestnika też nie ma problemu. On stanowi tylko zagrożenie dla Rosji, gdyż jest radioaktywny. Jak wiadomo jednak Rosjanie lubią żyć w syfie. A co do Posejdona to go sobie mogą mieć. Po pierwsze przenoszą go głośne okręty podwodne (2 śruby), a po drugie autonomiczny podwodny dron musi mieć precyzyjnie rozwiązany problem nawigacji. W końcu ma iść pod wodą parę tysięcy mil... A bez wynurzenia, ze względu na prądy morskie to on może trafić w ląd, ale już nie w konkretny port. Tak więc dużo propagandy a mało skuteczności.

R
wtorek, 28 lipca 2020, 09:44

"Tak więc dużo propagandy a mało skuteczności" idealne okreslenie twoich komentarzy.

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 11:50

No to udowodnij swoje brednie R-ciu albo milcz.

BG
wtorek, 28 lipca 2020, 07:03

Nie pisz głupot bo Avangard jest oficjalnie rozmieszczony.

fanek kacapków
wtorek, 28 lipca 2020, 12:20

Nie pisz głupot, bo Avangard nieoficjalnie nie istnieje.

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 11:49

Dobry zart:) Awangard biedaku jest przyjety do eksperymentalnej eksploatacji( oficjalnie) a Rosjanei ciągle nei wiedza jakei ma wymiary i ile wazy, nawet sam Szojgu:) mają całę 8 nosicieli z dawno przekroczonymi resursami:) Aha , dla twojej wiedzy, zwykły ICBM jest i szybszy i znacznei grozniejszy:)

yaro
wtorek, 28 lipca 2020, 13:18

Biedaczku nie wiedzą armia go testowała, jest po testach państwowych a Szogku nie wie. Davien nie pogrążaj się bardziej niż to potrzebne bo wzbudzasz tu salwy śmiechu ...

wtorek, 28 lipca 2020, 18:06

Tak, da,da

XYZ
poniedziałek, 27 lipca 2020, 15:26

U nas Antoni Dwa Wybuchy też obiecał 3 a nawet 4 nowe OP z rakietami manewrującymi :)

BUBA
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:51

Polska - caly Narod oklamany i wystawiony na posmiewisko i co i nic - niema winnych. Gdybym ja sie tak zachowal sie wobec mojego pracodawcy to strach pomyslec. A oni moga choc zyja z naszych pieniedzy.

zgred
poniedziałek, 27 lipca 2020, 14:17

Lepszy w obiecywaniu niz Trzaskowski.

Cesar
wtorek, 28 lipca 2020, 13:14

Nikt nie pobije w obiecankach Kaczora, Dude i reszte PiS... Swiatowa ekstraklasa w klamaniu

Towarzysz Polak
poniedziałek, 27 lipca 2020, 14:15

Zabawne bo Putin wycofał się z programów mających zniwelować biedne, z braku środków, jak widać środki były tylko ze na co innego.

radio wolny Chabarowsk
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:59

a gdzie pieniądze dla regionów?

Wariat
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:49

Antonio zapowiedział 49 śmigłowców 6 torpedowcow i jaskinię solną

Fanklub Daviena
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:29

Skoro obiecał, to będzie! :)

fanek kacapków
poniedziałek, 27 lipca 2020, 20:08

Fanek. Obiecał politcar swojemu ludowi nowe ruskie gacie, jeansy, bo stare prują się po szwach, już od lat 90tych, kieszeń z Ukrainą odpada wisi na strzępie i powiewa, białoruska jest dziurawa, w kroku na Kaukazie i na Nizinie Turańskiej cały szew poleciał wypruty przez Turków, nogawka na Dalekim Wschodzie może się lada moment oderwać, może nie cała, ale część z napisem Mandżuria, a wasz Puttinek zamiast porządnych spodni to co kupuje? syryjskie sandały, libijską szlafmycę? I tacy obdarci pchacie się do Europy? Myślicie, że po tym jak, obleśnie przycerował do waszych zużytych gaci Krym i łaty na kolanach Osetia i Abchazja, zostaniecie przyjęci do grona cywilizowanych społeczeństw? Wątpię. Ale czekaj dalej.

wtorek, 28 lipca 2020, 21:37

fanek. Masz szczęście grzeszący skrajną pychą wybitny producencie kartofli, że CENZURA blokuje zdecydowaną większość moich wpisów, bo bym tak ci dał popalić, że szybko ze wstydu zmienił byś nicka, bufonie.

Wkurzony
wtorek, 28 lipca 2020, 21:11

fanek. Masz szczęście grzeszący skrajną pychą wybitny producencie kartofli, że CENZURA blokuje zdecydowaną większość moich wpisów, bo bym tak ci dał popalić, że szybko ze wstydu zmienił byś nicka, bufonie.

spoko
środa, 29 lipca 2020, 19:25

Wkurzony Fanek pisal o Rosji a ty tak sie denerwujesz:})) Jakby ci rodzicow obrazali

GB
poniedziałek, 27 lipca 2020, 18:08

Jeszcze niedawno obiecywal że Rosja będzie 5 gospodarką, a jest 12...

Wkurzony
wtorek, 28 lipca 2020, 13:31

GB. Gdyby ci skrępowano ręce i nogi a nastepnie kazali się ścigać z kimś na 100 metrów to jak myslisz wybitny yntelektualysto?? Kto by wygrał??

olej russtrolla
wtorek, 28 lipca 2020, 18:12

Puttin Wielki Wkurzony

Davien
poniedziałek, 27 lipca 2020, 23:25

A Trump obiecywał America First. I są. Covid 19 około 5000000.

R
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:22

Obiecanki cacanki, jak polowa z tego co Putin obiecal sie zrealizuje to bedzie cud.

Kapustin
poniedziałek, 27 lipca 2020, 13:10

Ruski skarb państwa topnieje 10mld usd miesięcznie To za co on TO.kupi?

ech te leniwe trolle
wtorek, 28 lipca 2020, 10:19

Rezerwy walutowe Rosji od miesięcy systematycznie rosną i wynoszą na dzień 07.07.2020 r. (wg. redagowanego w USA "tradingeconomics") 568,9 mld. USD. Nawet tego nie chciało się trollowi sprawdzić.

olej russtrolla
wtorek, 28 lipca 2020, 13:53

Nie zmienia to faktu, że rossija gospodarczo tonie, bul, bul, bul..., a coraz więcej ruskich obywateli wybiera wolność, gdzieś poza FR, mówiąc daswidania Puttin.

Kot
wtorek, 28 lipca 2020, 13:19

Rosja ma mniejsze rezerwy niż USA wydaje rocznie na armię. Bez komentarza...

ech te leniwe trolle
wtorek, 28 lipca 2020, 17:29

Pomijając już, że bredzisz nie na temat to USA osiołku ma ponad 23 biliony długu, który już zaczął je dusić (czy też "topić" cytując trolla z powyższej wypowiedzi). A bezwzględne kwoty budżetów wojskowych liczone w dolarach USA w żaden sposób nie oddają rzeczywistości-to wie chyba nawet (chciałem napisać ...Davien ale on też wie tyle co Kot) bender.

Leon zawodowiec
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:52

Kolego nieprawda maja jeszcz z 580mld usd Muszą płacić tylko resortom siłowym i armii powiedzmy 2 mld usd miesięcznie A reszta to bida i głód

sża
poniedziałek, 27 lipca 2020, 15:07

Mieli paść już pięć lat temu i nie padli. Ty się bardziej martw o swoją Ukrainę, bo finansowo jedzie już po bandzie...

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 11:52

W XX wieku Rosja już dwa razy walnęła tak o glębe ze słychac to do dzisiaj. A teraz jak widac idą po powtórkę.

bobry w Montanie są bystrzejsze od rodzimych trolli
wtorek, 28 lipca 2020, 17:31

Faktycznie. Mniej rozgarnięty niż bóbr.

Davien
piątek, 31 lipca 2020, 20:45

Miło ze sie przyznałes ze bobry sa od ciebie madrzejsze:))

bobry w Montanie są bystrzejsze od tamtejszych trolli
sobota, 1 sierpnia 2020, 11:00

Co za nierozgarnięty troll. Nie rozumie tak prostych rzeczy. Chyba naprawdę następnym razem centrala zatrudni bobra.

spoko
poniedziałek, 27 lipca 2020, 23:00

Rekord w padaniu i tak nalezy do USA Od 1917:)))

GB
poniedziałek, 27 lipca 2020, 21:27

Do 2008 roku realne dochody Rosjan rosły od kilka do kilkunastu % rocznie w stosunku do roku poprzedniego. W latach 2008 i 2009 mimo międzynarodowego kryzysu też rosły ale 2 -3 %, potem do 2014 roku tez, tak do 5%. Od 2014 roku zaczęły spadać, przy czym jak na razie największy spadek był w 2016 roku - prawie 5% w stosunku do 2015 roku. W kolejny latach też byl spadek, lub zero. Łącznie realne dochody Rosjan w 2019 roku w stosunku do 2014 roku spadły o 8%. Ale szacunek jest taki że na koniec 2020 roku łączny spadek realnych dochodów Rosjan w stosunku do 2014 roku wyniesie 14%.

AndyP
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:42

To bardzo logiczne jest przecież. "Rosja nie chce nowego wyścigu zbrojeń" wprowadzi więc na uzbrojenie systemy których nikt inny nie ma... Tak logiczne jak "walka o pokój".

Kapustin
poniedziałek, 27 lipca 2020, 14:45

Ruska KASA topnieje 10mld usd miesięcznie Ruska propaganda w górę

Polski głupek
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:20

HaHAAhaaa .Putin obiecał przecierz bez zachodnich technologi nie dadzą rady.Nawet krasnali nie wybudują, bo im nie udostepnimy technologi

horr
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:04

"Przecierz" nim jesteś, co udowadniasz swoim "inteligentnym" wpisem. Wstydu nie ma.

wtorek, 28 lipca 2020, 08:34

....albo słownika.

Johann
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:18

Dalsze unowocześnianie armi - to podstawa bytu danego kraju a nawet narodu....w dobie zbliżania wojsk USA , do granic Rosji ....rzecz naturalna modernizacja nie uchronna ? Tak mamy obecnie z Chinami ...pole manewru jest krótkie - gdy ktoś każe siedzieć cicho I wykonywać polecenia szeryfa świata po rozpadzie ZSRR - brak równowagiz ery zimnowojennej rozzuchwaliły amerykanów że ich technologia pobije wszystkich I postawi każdy kraj do kąta ? Chyba dominacja się skończyła szeryfa I nadal grozi każdemu ! A my w tym trybiku jako pionek I tylko jako pionek ???

oświecony
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:10

Przewaga rosyjskiej MW...ma poczucie humoru.

yaro
poniedziałek, 27 lipca 2020, 12:00

Co do broni hipersonicznej to Cyrkon jest po testach: "Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że testy hipersonicznego pocisku rakietowego Cyrkon zostały pomyślnie zakończone.Testy potwierdziły wyjątkowe właściwości taktyczne i techniczne tego pocisku pod względem zasięgu i celności strzelania. Wystrzelenia testowe z fregaty Admirał Związku Radzieckiego Gorszkow potwierdziły wyjątkowe właściwości taktyczne i techniczne tego pocisku pod względem zasięgu i celności ognia, a także hipersonicznej prędkości lotu” - zauważył departament obrony W ministerstwie dodali, że testy przebiegały zgodnie z planem. Zakłada się, że „Cyrkony” wejdą do służby razem z fregatami Projektu 22350 i atomowymi okrętami podwodnymi Projektu 885 / 885M."

Wania
poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:49

Świetne wystąpienie. Było wszystko. Niet anałogów, niechęć do wyścigu zbrojeń przejawiające się w tym, że Rosja oczekuje, że inni nie będą się zbroić. Nowe cudowne bronie dające znaczną przewagę nad swiatem. Przypomina to retorykę jednego pana z początku 1945 roku.

Kaczor
poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:23

Przekop Elbląga nie,wytrzyma nuklearnego POSEJDONA ZROBIĄ nim dziurę aż do Gdańska

oświecony
poniedziałek, 27 lipca 2020, 16:42

Ale POgnębionych nosi...nadal nie mogą znieść przegranej.

Kot w butach
poniedziałek, 27 lipca 2020, 14:22

Az do Nowogrdzkiej MATECZNIK a BŁASZCZAK a

bolo
poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:16

Po prostu moskale się zarżną-finansowo.

Fanklub Daviena
poniedziałek, 27 lipca 2020, 15:10

Tak, wiemy, wiemy: "prezydent USA rozkaże obniżyć cenę ropy do 14 USD i na wiosnę przyszłego roku kacapia zbankrutuje a Putina czeka los Ceausescu" - słyszę te brednie co roku od 2001, czyli od aresztowania Chodorkowskiego. Tak samo o "polsko-chińskiej granicy na Uralu". Na razie patrząc na budżety obu państw, pierwsze zbankrutuje USA... :)

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 09:25

Biorac pod uwagę ze USA mogłoby zwyczajnie kupic Rosję, podobnie jak zrobiłyby to bez problemu Chiny to dawno takich bredni nei napisałes:)

bobry w Montanie są naprawdę bystrzejsze niż tamtejsze trolle
czwartek, 30 lipca 2020, 21:37

"Biorac pod uwagę ze USA mogłoby zwyczajnie kupić Rosję..." To już objaw chorobowy. Naprawdę powinieneś pomimo pandemii Covid-19 spróbować umówić się na wizytę u "specjalisty".Przecież "centrala" chyba jakieś ubezpieczenie wam gwarantuje?

Jerzy
wtorek, 28 lipca 2020, 22:02

@davien - Covid. 19 nam pokazuje siłę ameryki ?Dług to już 26 bilionów - drukarnie walą 24 godz na dobę z dodrukiem dolara ? A złota w forcie nie uświadczysz ? Bezrobocie 45 milionów no a ku klus klan już w biały dzień pokazują w TV na całym świecie ! Osiągnięcia spore macie w szerzeniu demokracji oraz pokoju....tak trzymać dalej ???

Davien
piątek, 31 lipca 2020, 20:46

Istotnie, ktos musi bronic pokoju na świecie przed bandytami i terrorystami z Moskwy.

zielona wróżka
poniedziałek, 27 lipca 2020, 20:20

Gdzie tam u was w Rosji można kupić Absynt? Stoliczna zbyt słaba, żeby takie bzdury pisać.

yaro
poniedziałek, 27 lipca 2020, 17:32

spoko niech obniża :-) a za rok nie będzie działał żaden odwiert łupkowy w USA co będzie wielką klęską energetyczną dlatego kraju która wygeneruje nowe 3 mln bezrobotnych .... Jak zwykle Twój komentarz przekracza pojmowanie logiczno/analityczne tzw. Towarzystwa Wzajemnej Adoracji, (możemy nazywać ich TWA) .... ale cóż powiedzmy to sobie ---- Nauczyciele powinni zarabiać więcej. Pozdrawiam !

Anty rusofil
wtorek, 28 lipca 2020, 13:30

Piszesz o 3 mln bezrobotnych w USA? To niecałe 3% społeczeństwa. Niech lupki padają. Zakup tanich węglowodorów z Rosji napęd i inne gałęzie gospodarki w USA. Jak ceny podskoczą to zaczną wydobywać znowu. Nie zapominaj że to Putin zapowiadał ze nie obniża wydobycia i że ze swymi rezerwami mogą przeżyć niskie ceny gazu i ropy latami. Jak się skończyło to ws, tacy wiemy. Putin dzwonił do trumpa i wysłał prezent w postaci samolotu z pomocą, a przy okazji prosił żeby USA pogadało z Saudami i że jednak zgodzą się na obniżkę wydobycia. Kto wie o co chodzi a nie łyka rosyjskiej propagandy to się że to była ogromną porażka Rosji. Zresztą kolejna w ostatnim czasie. Rosji nie zostaje jyz nic oprócz zbrojeń, poza tym jest karłem gospodarczym.

znosek
poniedziałek, 27 lipca 2020, 11:13

To niemcy sponsorują zbrojenia putina . Kupują ruski gaz bo pozamykali bezemisyjne elektrownie jądrowe . Podkręcają zbrojenia i efekt cieplarniany,a wszystko to zasługa gerharda schrödera byłego kanclerza niemiec i agenta putina

dex
poniedziałek, 27 lipca 2020, 23:48

Normalni ludzie kupują tam gdzie jest tanio i gdzieś mają polską głupią dumę narodową i chore uprzedzenia ... Jak jesteś taki bogaty to kupuj u amerykańców za miliardy i najlepiej zapłać za całą najjaśniejszą.

Wnuk Błochina
wtorek, 28 lipca 2020, 13:33

Takie manewry to sobie możesz robić jak nie mieszkasz przy granicy z takim handlarzem bandytą jak Rosja. Świetnie to widać na przykładzie Ukrainy lub Białorusi, gdzie waży się jej zniknięcie z map świata jeśli wygra tam rosyjska polityka.

Davien
wtorek, 28 lipca 2020, 11:54

Tak wole kupić taniej w USA niz przepłacać u twojej Rosji wiec skoncz bredzic:)

bobry w Montanie są bystrzejsze od rodzimych trolli
wtorek, 28 lipca 2020, 17:34

"twojej Rosji" i wszystko jasne bo napisanie czegoś z sensem zdecydowanie je przerasta. Jakie te trolle z Montany są beznadziejne.

spoko
środa, 29 lipca 2020, 19:31

Beznadziejne to sa komentarze w obronie matuszki Rasiji;))

bobry w Montanie są bystrzejsze
czwartek, 30 lipca 2020, 21:40

Nie skamlaj, głowa do góry-przecież jeszcze wam, płacą po 10 centów "za wpis". Korzystajcie więc póki czas bo za rok może już tego nie być.

Tweets Defence24