Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmiany w zarządzie Mesko

Autor. PGZ

Rada Nadzorcza Mesko S.A., w wyniku przeprowadzonego postepowania kwalifikacyjnego, powołała z dniem 10 lipca br. na stanowisko Prezesa Zarządu Panią Renatę Gruszczyńską, na stanowisko Członka Zarządu ds. Technicznych i Rozwoju Katarzynę Lipińską oraz na stanowisko Członka Zarządu Krzysztofa Marwickiego - poinformowała PGZ.

Reklama

Jak podaje w komunikacie PGZ, Renata Gruszczyńska jest menadżerem z 20-letnim doświadczeniem w administracji rządowej i samorządowej w zakresie zarządzania, rachunkowości, wdrażania planów strategicznych i projektów inwestycyjnych.  Zajmowała kierownicze stanowiska w administracji, jak również w służbach mundurowych, w tym w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego w Kielcach. W latach 2022-2024 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach sp. z o.o., a wcześniej, od 2021. r. była Prezesem Zarządu MPK sp. z o.o. w Kielcach.

Reklama

Nowa prezes Mesko studia magisterskie na kierunku zarządzanie, marketing, rachunkowość i kontroling na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Politechnice Świętokrzyskiej, w zakresie energetyki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, w zakresie transportu i logistyki w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i studia menadżerskie Master of Business Administration (MBA) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. 

Jako wykładowca współpracowała z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego oraz Wyższą Szkołą Handlową w Kielcach Oddział Tarnobrzeg. Od 2022 r. jest członkiem BCC, międzynarodowej organizacji członkowskiej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, instytucji opiniującej Komisję Europejską oraz członkiem Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy. W latach 2019-2022 była żołnierzem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Interesuje się motoryzacją, strzelectwem oraz bezpieczeństwem.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. kowalsky

    Ciekaw jestem czy na przykład na London School of Economics można uzyskać dyplom z teologii ?

Reklama