Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Zmarł kmdr. Janusz Sebastyański, były dyrektor OBR CTM

Fot. OBR CTM
Fot. OBR CTM

Jak poinformował Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A., zmarł kmdr. rez. mgr. inż. Janusz Sebastyański. Pełnił on w latach 1991-1996 funkcję dyrektora OBR CTM S.A.

Kondolencje z powodu śmierci kmdr. Janusza Sebastyańskiego złożyły Rada Nadzorcza, Zarząd oraz Pracownicy OBR CTM S.A. w Gdyni.

Kmdr rez. mgr inż. Janusz Sebastyański w 1961 r. ukończył Wydział Techniczny Szkoły Marynarki Wojennej w specjalności elektrotechnika okrętowa. Pracę zawodową rozpoczął w Sztabie Bazy Marynarki Wojennej w Świnoujściu, na stanowisku oficera elektryka bazy.

Po latach służby w Marynarce Wojennej, w 1983 r. rozpoczął pracę w Centrum Techniki Morskiej w Gdańsku, na stanowisku Szefa Pionu Kooperacji i Koordynacji Produkcji. W 1991 roku został powołany na stanowisko Dyrektora OBR CTM S.A, które pełnił do końca 1996 roku. Swoją dalszą pracę w spółce kontynuował do końca 2008 roku.

Jako dyrektor placówki naukowej w szczególnie trudnym okresie transformacji ustrojowej, potrafił dostosować jej działalność do zmieniających się warunków gospodarczych. Był laureatem licznych nagród resortowych.

Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Medalem za Zasługi dla Marynarki Wojennej.

Reklama

Komentarze

    Reklama