Przemysł Zbrojeniowy

Zbrojeniowy duet Izrael - Niemcy. Ruszają nowe projekty [ANALIZA]

Start rakiety Arrow 3
Fot. Israel Ministry of Defense

Pomimo trudnej i bolesnej dla Izraela historii kraj ten dość aktywnie rozwija dwustronną współpracę wojskowo-techniczną z Niemcami. W jej ramach następuje pozyskiwanie uzbrojenia i nowoczesnych technologii produkcji sprzętu oraz co istotne również wymiana doświadczeń, w zakresie bojowego użycia broni i wyposażenia specjalnego.

  • Izrael to siódmy producent uzbrojenia na świecie
  • Współpraca izraelsko - niemiecka, od okrętów do systemów rakietowych
  • Największy kontrakt zbrojeniowy Izraela, czyli Arrow 3 dla Niemiec

Systemy uzbrojenia projektowane i wytwarzane w Izraelu cieszą się olbrzymim zainteresowaniem na całym świecie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że charakteryzują się wysoką niezawodnością, efektywnością i optymalnym kosztem pozyskania i eksploatacji. Ponadto przemysł izraelski wraz z szeroką gamą swoich produktów oferuje możliwość tworzenia wspólnych przedsięwzięć i programów rozwojowych. To wszystko pomaga mu zwiększać popyt na rynkach międzynarodowych. Oczywiście nie należy zapominać, że o współpracy wojskowo-technicznej Izraela z partnerami zagranicznymi decyduje kurs wojskowo-polityczny przyjmowany przez kierownictwo tego kraju. A związane to jest z zapewnieniem bezpieczeństwa narodowego i wzmocnieniem wpływów Tel Awiwu w własnym regionie oraz na całym świecie. Ponadto silny i efektywny kompleks wojskowo-przemysłowego przyczynia się do dominacji militarnej i technicznej Izraela nad arabskimi państwami tego regionu oraz ma znaczący wpływ na rozwój własnej gospodarki.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.