Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

WZL1 z wyróżnieniami na MSPO 2021

Złoty Certyfikat Jakości. Fot. WZL1
Złoty Certyfikat Jakości. Fot. WZL1

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1) z wyróżnieniami na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO) w Kielcach. Wdrożone systemy zarządzania oraz prowadzone inwestycje rozwojowe potwierdzają pozycję WZL1 jako lidera polskiego przemysłu lotniczego.

Tegoroczne XXIX targi MSPO to doskonała okazja do wielu spotkań i ekspozycji możliwości produkcyjnych różnych firm. Nie mogło na nich zabraknąć również Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. (WZL1). Interesująca ekspozycja i prezentacja usług Spółki spotkała się z dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy chętnie odwiedzali stoisko Domeny Lotniczej. Wielu partnerów biznesowych z zainteresowaniem oglądało prezentowane na stoisku elementy struktur kompozytowych, wiązki elektryczne oraz modele śmigłowców z rodziny Mi, które są modernizowane i naprawiane w WZL1.

image
Złoty Certyfikat Jakości. Fot. WZL1

Dodatkowym punktem, na który zwrócili uwagę zwiedzających była Rakietowa platforma testowa 105 mm (projekt Trójstopniowej Rakiety Suborbitalnej), będącą najnowszym projektem WZL1. Pierwsze dwa dni MSPO były wypełnione spotkaniami biznesowymi oraz sukcesami Spółki. Na ręce Prezesa Zarządu WZL1 Marcina Nocunia została wręczona nagroda w konkursie LIDER BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA w kategorii Innowacyjna Firma, a w następnych dniach Złoty Certyfikat Jakości.

image
Fot. Lider Bezpieczeństwa Państwa - nagroda w kategorii Innowacyjna Firma.jpg

Taki sukces jest sumą ciężkiej pracy Zarządu, a także wszystkich pracowników WZL1. Dzięki temu, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. potwierdziły swoją pozycję jednego z liderów podmiotów wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ). Ciągły rozwój Spółki we wszystkich obszarach prowadzonej działalności w tym rozszerzenie kompetencji, miało wpływ na podpisanie przez WZL1 długoletnich umów, w tym uczestnictwo w dwóch programach offsetowych (Program pozyskania dla Sił Zbrojnych RP śmigłowców AW101 Merlin oraz Program Wisła).

image
Zarząd i pracownicy WZL1. Fot. WZL1

 

Mając na celu doskonalenie działalności z zakresu Badań i Rozwoju, w Spółce powstało Centrum Badawczo-Rozwojowe wraz z Centrum Badań Nieniszczących, w którym wykonywane będą innowacyjne badania, mogące przysłużyć się rozwojowi lotnictwa. W osiągnięciu ugruntowanej pozycji na rynku śmigłowcowym miał wpływ program Lean Management. Dzięki zaimplementowaniu systemu zredukowano czas realizacji poszczególnych procesów do 30%. Wszystkie powyższe cele byłyby niemożliwe do zrealizowania bez inwestycji w zasoby ludzkie, ponieważ siła Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. tkwi w ludziach. 

image
Wiceprezes Zarządu PGZ oraz Zarząd i Pracownicy WZL1 Fot. WZL1

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. (WZL1), z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych. Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych.

WZL1 zostały również wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji (Centrum Serwisowe) Śmigłowców AW 101 Merlin dla Sił Zbrojnych RP. Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) to jeden z największych koncernów obronnych w Europie. Skupia ponad 50 spółek najważniejszych dla polskiego przemysłu obronnego: zakłady produkcyjne, serwisowe i ośrodki badawcze. Zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników i osiąga ponad 5,5 mld złotych rocznego przychodu. PGZ jest producentem innowacyjnych systemów i rozwiązań wykorzystywanych przez Siły Zbrojne RP i formacje sojusznicze.

Artykuł przygotowany przez WZL1

Reklama

Komentarze

    Reklama