Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Wojciech Arndt prezesem Polskiego Holdingu Obronnego

Rys. PHO
Rys. PHO

Polski Holding Obronny wybrał nowego prezesa. Będzie nim dr. Wojciech Arndt.

Rada Nadzorcza Polskiego Holdingu Obronnego ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko Prezesa Zarządu 11 marca bieżącego roku. Wcześniej stanowisko to piastował Robert Góral, który objął to stanowisko w marcu 2019 roku i pełnił tę funkcję przez rok, a następnie złożył rezygnację.

Dr. Wojciech Arndt jest doktorem nauk prawnych, specjalizującym się w teorii i filozofii prawa oraz prawie konstytucyjnym. W latach 2000-2001 pracował w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był szefem Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej, prof. Ryszarda Legutki (2007 r.). W latach 2007-2011 był prezesem Fundacji Ius et Lex, a w latach 2007-2010 współpracownikiem Rzecznika Praw Obywatelskich. Później m.in. pełnił funkcję koordynatora w Biurze Służby Prawnej Trybunału Konstytucyjnego. Obecnie adiunkt w Instytucie Politologii Akademii Ignatianum w Krakowie.

Polski Holding Obronny sp. z o.o. jest jednym z największych udziałowców narodowego koncernu Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA. skupiającej ponad 60 firm oraz zatrudniającej 17 tys. pracowników. To podmiot, który do 2013 roku (pod marką Bumar) przez blisko 45 lat prowadził działalność związaną z obrotem specjalnym, eksportem uzbrojenia i dużą aktywnością na rynkach zagranicznych. Działalność firmy oparta jest na trzech filarach: świadczenie kompleksowych usług i rozwiązań związanych z segmentem bezpieczeństwa wraz z cyberbezpieczeństwem, działalność handlowa na rynkach krajowych i zagranicznych oraz aktywność na rynku nieruchomości.

Reklama

Komentarze (6)

 1. Bever

  Chyba to drugi zart Prima Aprilis, po darowanych niszczycielach! specjalista od miedlenia jezorem, filozof o specjalizacji slowotoku. Nie powinniscie pisac takich rzeczy bo normalny czlowiek wariuje w tym kraju. tytulant, o Jezu - filozof, przeciez on nie umie zawiazac sznurowek a nie mowic o wymianie gniazdka elektrycznego.

  1. Orthodox

   Był czas przywyknąć.

 2. Orthodox

  Kiedy w polskiej zbrojeniówce zacznie się zmieniać coś więcej niż tylko prezesów. Rok na stołku, kilkumiesięczna odprawa i następny. I tak w kółko. Jak w takim ,,układzie'' zaplanować coś długofalowo?

  1. X

   Gdy zostanie sprywatyzowana.

  2. Orthodox

   Czyli nigdy!

 3. Pytajnik

  Kolejna wschodząca gwiazda. Na jak długo?

  1. Orthodox

   Na rok!

  2. Srogi Luśnia

   Na pół roku - góra. Nie mają za dużo czasu, żeby się nachapać...

  3. Orthodox

   Po pół roku odprawa byłaby ,,symboliczna''.

 4. Bravo

  Ufff, nareszcie ! (czekamy teraz na, itd...)

 5. Agrest

  Nastepny praca w nagrode, a potem do zwolnienia i duza odprawa ze skarbu panstwa

 6. miki

  Czy to jakiś żart, facet z takim CV na taki stołek, dojna zmiana działa.

Reklama