Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

V edycja Defence24 Day

Autor. Defence24.pl

Kolejna edycja największej w Europie Środkowej konferencji sektora obrony i bezpieczeństwa Defence24 DAY odbędzie się 24-25 maja 2023 roku. Już po raz piąty spotkają się najważniejsi dowódcy wojskowi, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.

Reklama

Strategiczny wymiar obronności państwa w wymiarze krajowym i międzynarodowy będzie motywem wiodącym V edycji Defence24 DAY. Największa konferencja bezpieczeństwa i obrony w Europie Środkowo-Wschodniej zgromadzi 2500 uczestników. Ponad 300 panelistów będzie omawiać wnioski z wojny na Ukrainie, wyzwania modernizacyjne Sił Zbrojnych RP oraz proces strategicznej adaptacji NATO i budowanie odporności Państwa w trakcie 60 paneli dyskusyjnych i prezentacji.

Reklama

W gronie gości nie zabraknie najważniejszych decydentów, przedstawicieli sił zbrojnych, ekspertów oraz przedstawicieli przemysłu zbrojeniowego zarówno z Polski, krajów regionu, NATO, jak i państw sojuszniczych oraz strategicznych partnerów Polski, takich jak Stany Zjednoczone i Republika Korei. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 24-25 maja w Warszawie.

Autor. Tomasz Głowacki, Robert Suchy/Defence24.pl

Defence24 DAY to konferencja poświęcona aspektom polityki obronnej i bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego. Realizowana już po raz piąty konferencja stanowi forum dialogu kluczowych przedstawicieli podmiotów międzynarodowych i krajowych, Sił Zbrojnych RP i armii państw sojuszniczych oraz partnerskich ze szczególnym uwzględnieniem Europy Środkowo-Wschodniej, a także przemysłu oraz ekspertów.

Reklama

Bezprecedensowa sytuacja spowodowana pełnoskalową agresją Rosji na Ukrainę zmieniła nie tylko tempo modernizacji armii, ale wymusiła zmiany całej architektury bezpieczeństwa w Europie i na świecie. Zapewnienie bezpieczeństwa militarnego stało się ponownie największym wyzwaniem przed jakim stoi nie tylko Polska, ale i cała Europa. Będzie to główny temat konferencji Defence24 DAY, podczas której liczne spotkania, debaty i prezentacje będą miały odniesienie zarówno do realizacji strategicznych planów przyjętych kilka miesięcy po wybuchu otwartej wojny na szczycie NATO w Madrycie, jak i do bieżącej sytuacji wynikającej z rosyjskiej agresji.

Autor. Tomasz Głowacki, Robert Suchy/Defence24.pl

Chęć udziału w wydarzeniu zadeklarowali czołowi producenci i dystrybutorzy sprzętu związanego z obronnością. Dzięki temu, podczas konferencji będzie można zapoznać się z najnowszymi technologiami, rozwiązaniami oraz uzyskać bezpośrednie informacje od przedstawicieli firm z branży obronnej z Polski i świata.

Wyjątkowy dobór gości i panelistów – decydentów politycznych, wojskowych oraz ekspertów – zapewni unikalną możliwość́ wymiany poglądów i prezentacji stanowisk. Wśród gości nie zabraknie także wojskowych prezentujących wnioski z frontu walk na Ukrainie. Defence24 DAY stał się wydarzeniem międzynarodowym – liczna reprezentacja czołowych przedstawicieli NATO, państw z naszego regionu a także reprezentantów przemysłu obronnego z całego świata ma ogromny wpływ na charakter konferencji, która wyrosła na wiodące w Europie wydarzenie.

Patroni medialni V edycji Defence24 DAY to: Czech army and Defence magazine, Defence industry Europe, Do rzeczy, Polska Agencja Prasowa, Polsat News, Rzeczpospolita, Super Biznes, Radio Wnet.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej konferencji: https://defence24day.pl/

Reklama

Komentarze

    Reklama