Przemysł Zbrojeniowy

USA: 47 samolotów uziemionych. Przyczyną nielegalne części z Indii

Siły powietrzne musiały uziemić47 samolotów F-15 z powodu wadliwych części zamiennych i to dodatkowo wykonanych w Indiach – fot. USAF
Siły powietrzne musiały uziemić47 samolotów F-15 z powodu wadliwych części zamiennych i to dodatkowo wykonanych w Indiach – fot. USAF

Firma Allied Components - podwykonawca z New Jersey przyznała się, że dostarczyła do amerykańskiej armii wadliwe części dla samolotów F-15.

Co gorsza okazało się, że części te były wyprodukowane w Indiach naruszając zasadę montażu w samolotach tylko komponentów wykonanych w USA, a ponadto było to związane z wysłaniem poza granicę Stanów Zjednoczonych niejawnej dokumentacji technicznej.

Robert Luba właściciel firmy Allied Components z miejscowości Sparta pod Nowym Yorkiem przyznał się przez sądem w Newark do dostarczenia „indyjskich” elementów, za co grozi mu w sumie do 5 lat więzienia.

Przez niesolidność dostawcy amerykańskie siły powietrzne były zmuszone na razie uziemić 47 samolotów F-15, na których trzeba teraz przeprowadzić kosztowne przeglądy.

W trakcie śledztwa okazało się dodatkowo, że Robert Luba bez odpowiednich zabezpieczeń wysyłał bez zgody odpowiednich władz techniczne informacje o konstrukcji amerykańskich atomowych okrętów podwodnych, za co grozi mu dodatkowych 20 lat więzienia.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.