Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

USA: 47 samolotów uziemionych. Przyczyną nielegalne części z Indii

Siły powietrzne musiały uziemić47 samolotów F-15 z powodu wadliwych części zamiennych i to dodatkowo wykonanych w Indiach – fot. USAF
Siły powietrzne musiały uziemić47 samolotów F-15 z powodu wadliwych części zamiennych i to dodatkowo wykonanych w Indiach – fot. USAF

Firma Allied Components - podwykonawca z New Jersey przyznała się, że dostarczyła do amerykańskiej armii wadliwe części dla samolotów F-15.

Co gorsza okazało się, że części te były wyprodukowane w Indiach naruszając zasadę montażu w samolotach tylko komponentów wykonanych w USA, a ponadto było to związane z wysłaniem poza granicę Stanów Zjednoczonych niejawnej dokumentacji technicznej.

Robert Luba właściciel firmy Allied Components z miejscowości Sparta pod Nowym Yorkiem przyznał się przez sądem w Newark do dostarczenia „indyjskich” elementów, za co grozi mu w sumie do 5 lat więzienia.

Przez niesolidność dostawcy amerykańskie siły powietrzne były zmuszone na razie uziemić 47 samolotów F-15, na których trzeba teraz przeprowadzić kosztowne przeglądy.

W trakcie śledztwa okazało się dodatkowo, że Robert Luba bez odpowiednich zabezpieczeń wysyłał bez zgody odpowiednich władz techniczne informacje o konstrukcji amerykańskich atomowych okrętów podwodnych, za co grozi mu dodatkowych 20 lat więzienia.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Miroo

  hindusi takich informacji nie wykorzystają... nie potrafią.. ale chińczycy zrobiliby z nich użytek...

  1. nikt

   Kto wie może już zrobili...

  2. inz.

   Pojecia nie masz o tym, jaka Hindusi maja technologie zbrojeniowa. Od ladnych paru lat nic innego nie robia, tylko transferuja z innych panstw (Wschodu i Zachodu) i rozwijaja swoja... tak wiec niech Cie nie zmyla migawki z filmow podrozniczych. To, ze na ulicach leza ludzie nie znaczy, ze armia nie ma super techniki. Pamietaj, ze Pakistan z jednej, a Chiny z drugiej...

 2. jan

  i to jest porządek,

Reklama