Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

U.S. Navy zamawia kolejne radary Sea Giraffe AMB

Fot. SAAB
Fot. SAAB

Saab otrzymał kolejne zamówienie od U.S. Navy na dostawę radarów wielozadaniowych Sea Giraffe AMB dla okrętów typu OPC amerykańskiej Straży Wybrzeża.

Pierwotne zlecenie na dostawę radarów AMB dla okrętów OPC zostało złożone w ubiegłym roku. Są one obecnie wykorzystywane w kilku wariantach w czterech amerykańskich programach wojskowych i bezpieczeństwa wewnętrznego.

Oprócz wykorzystania ich na okrętach OPC, radary AMB, znane w US Navy jako AN/SPS-77 są także zamontowane na okrętach LCS typu Independence. Wersja pochodna tego rozwiązania, pod nazwą AN/SPN-50, jest opracowywana dla U.S. Naval Air Systems Command z przeznaczeniem do nadzoru ruchu lotniczego. 

Prace związane z zamówieniem będą realizowane przez Saab w Goteborgu we Szwecji oraz w Syracuse w USA. Dostawy zaplanowano na 2019 r.

Sea Giraffe AMB jest wielozadaniowym radarem trójwspółrzędnym średniego zasięgu do zastosowań morskich. Jednocześnie wykrywa obiekty powietrzne i nawodne zapewniając dowódcom okrętów kompletne rozpoznanie sytuacyjne podczas wypełniania misji dowolnego rodzaju.

Reklama

Komentarze

    Reklama