Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Targi Proobronne "Pro Defense" już w czerwcu

Fot. Pro Defense
Fot. Pro Defense

Czołgi polskiej produkcji, śmigłowce, sprzęt służb mundurowych oraz dynamiczne pokazy na wodzie i w powietrzu – to wszystko będzie można zobaczyć podczas pierwszych w Polsce Targów Proobronnych Pro Defense w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury już 2-5 czerwca 2016r. w Ostródzie.

Pro Defense to wydarzenie, którego podstawą - oprócz targów proobronnych - jest Kongres Organizacji Proobronnych, na którym pojawią się przedstawiciele organizacji proobronnych NATO. Odbędzie się on przed szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego zaplanowanym na lipiec 2016r. w Warszawie. Inicjatywa organizacji wydarzenia została doceniona przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które wspiera Expo Mazury przy realizacji projektu, zaś szef MON – Antoni Macierewicz objął je Honorowym Patronatem i pojawi się na targach.

Warto podkreślać rolę polskich producentów uzbrojenia, dlatego Partnerem Strategicznym wydarzenia została Polska Grupa Zbrojeniowa, której działalność pokazuje, że to co polskie jest dobre. Wszystkie przykłady tego jak ciekawe i skuteczne jest polskie uzbrojenie będzie można zobaczyć na naszych targach.

Piotr Czuryłło, Menedżer Projektu

W trakcie 4-dniowych targów nie zabraknie atrakcji. Pierwszego dnia Formoza na przyległym jeziorze zarówno na wodzie jak i w powietrzu, przy wykorzystaniu 2 śmigłowców, zademonstruje swoje możliwości i sprawność działań w pokazie dynamicznym. Żandarmeria Wojskowa przeprowadzi pokaz odbijania zakładników z porwanych autokarów. W trakcie kolejnych dni odbędą się pokazy policji oraz szkolenie antyterrorystyczne dla urzędników państwowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w poszczególnych gminach i powiatach. Zostanie również poruszona kwestia żołnierza przyszłości i technologii z tym związanych.

Na 14 tys m2 będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, m.in. czołgi Leopard, PT-91 Twardy oraz KTO Rosomak. Będą również prezentowane śmigłowce Mi-24 i Głuszec. Sprzęt zostanie udostępniony dla zwiedzających. Na kolejnych 3 tys m2 służby mundurowe pokażą własne wyposażenie. 2500 osób z klas mundurowych będzie uczestniczyć w biwaku, a każdy odwiedzający, który wykaże się żołnierską punktualnością, będzie mógł spróbować prawdziwej wojskowej grochówki oraz chleba pieczonego na miejscu w mobilnych piekarniach Wojska Polskiego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu Pro Defense można znaleźć na stronie internetowej: www.pro-defense.pl.

Defence24 został Internetowym Partnerem Strategicznym wydarzenia. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. tadek

    W targach, pokazach i konferencjach jesteśmy na prawdę mocni.

Reklama