Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Systemy szkoleniowe Cubic dla lotnictwa Gwardii Narodowej USA

Fot. Cubic
Fot. Cubic

Firma Cubic Corporation poinformowała, że jej oddział Cubic Global Defense (CGD) otrzymał kontrakt o wartości ponad 6 mln dolarów na dostarczenie lotnictwu Gwardii Narodowej USA 95 systemów PRISim Suite® PortableTrainer™.

System pozwala funkcjonariuszom żandarmerii wojskowej i służb porządku publicznego na szkolenie w zakresie podejmowania decyzji o oddaniu strzału w oparciu o realistyczne scenariusze, jak również trening strzelecki. System umożliwia klientom dostosowanie scenariuszy szkoleniowych do ich własnych potrzeb, na przykład związanych z określoną lokalizacją, uwarunkowaniami kulturowymi oraz występującymi zagrożeniami. Zostanie on rozmieszczony we wszystkich bazach lotnictwa Gwardii Narodowej USA i posłuży do szkoleń funkcjonariuszy służb porządkowych w zakresie użycia siły oraz obsługi śmiercionośnej i nieśmiercionośnej broni.

Cieszymy się z otrzymania tego kontraktu, ponieważ PRISim to jedno z najważniejszych rozwiązań szkoleniowych Cubic w zakresie treningu strzeleckiego i umiejętności podejmowania decyzji.

Dave Buss, prezes Cubic Global Defense

Opracowany przez Cubic przenośny system L750, należący do linii produktów PRISim Suite, umożliwia tworzenie realistycznych scenariuszy szkoleniowych obejmujących wszystkie aspekty obsługi broni palnej poprzez wykorzystanie interaktywnych filmów o wysokiej rozdzielczości oraz silników stosowanych w grach. System ten jest łatwy w obsłudze i transporcie, a jego rozmieszczenie nie wymaga dużo czasu – według zapewnień producenta jest gotowy do pracy w trzy minuty.

Sterowanie systemem odbywa się za pomocą tabletu Surface Pro. Obejmuje on trzy tryby szkoleniowe: interaktywne filmy wideo poświęcone użyciu siły, treningowi strzeleckiemu oraz budowaniu umiejętności.

System symulacji PRISim zapewni służbom porządkowym lotnictwa Gwardii Narodowej USA niezbędne szkolenie w zakresie stosowania broni, które pozwoli im prawidłowo reagować w dowolnej sytuacji, w jakiej mogą się znaleźć.

Keith Bauder, dyrektor ds. programów Gwardii Narodowej w firmie Federal Resources

Rozwiązania Cubic w zakresie treningu strzeleckiego zapewniają realistyczne środowisko treningowe dla służb porządku publicznego, sił zbrojnych i innych podmiotów specjalizujących się w zapewnianiu bezpieczeństwa.

Komentarze