Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Stanisław Wojtera prezesem przedsiębiorstwa Porty Lotnicze

Fot. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"
Fot. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"

Minister Infrastruktury powołał Stanisława Wojterę na stanowisko prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze.

„To dla mnie duży zaszczyt, że będę mógł pokierować firmą z tak dużym potencjałem i takimi tradycjami” – powiedział cytowany w komunikacie PPL prezes Wojtera. Dodał, że zdaje sobie sprawę ze stojących przed nim wyzwań. „Mam jednak nadzieję, że poradzimy sobie z nimi wspólnie, zwłaszcza, gdy mamy tak profesjonalną i wykwalifikowaną załogę. Bardzo na to liczę”

Nowy prezes pełnił ostatnio funkcję Pełnomocnika Zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego sp. z o.o. ds. Zagospodarowania Terenu Lotniska Chopina. Jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu oraz w pracy w środowisku międzynarodowym. Z branżą lotniczo-obronną jest związany od 2013 roku. Pełnił funkcje kierownicze m. in. w grupie PKO BP, PHO, PZL-Świdnik.

Stanisław Wojtera jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania, negocjacji oraz finansów.

Jednocześnie powołano zastępców prezesa PPL. Na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych powołany został Łukasz Suchecki, zaś na stanowisko wiceprezesa ds. finansowych powołany został Stefan Świątkowski.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” jest podmiotem strategicznym, należący do Skarbu Państwa. Celem działalności PPL jest rozwój sektora lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.