Reklama

Przemysł Zbrojeniowy

Spike to rodzina pocisków kierowanych na każdą okazję

ppk SPIKE
Autor. Wojsko Polskie.pl\st. sierż. Mariusz Górski

„Spike to jedyna rodzina pocisków kierowanych, tak szeroko stosowana na całym świecie i obejmująca potrzeby od poziomu plutonu do dywizji” – Przekonuje Dr Robi Stark, Marketing Manager Precision Tactical Weapon Systems izraelskiej spółki Rafael Advanced Defense Systems. Jak podkreśla, tego typu rakiety są w stanie zaspokoić pełne spektrum potrzeb - „Gdy potrzeba lekkiej i precyzyjnej broni dla jednego żołnierza, mamy Spike SR. Oferujemy też pociski Spike NLOS o zasięgu ponad 30 km, sprawdzone bojowo i dostosowane do strzelania salwami. Jako uzbrojenie pojazdów opancerzonych proponujemy najnowsze Spike LR2. Obecnie rozmawiamy z polskimi decydentami i firmą Mesko na temat kolejnej transzy pocisków.”

Reklama

Materiał sponsorowany

Reklama
Reklama

Komentarze (3)

 1. Chasim

  Gdyby cała produkcja była w Polsce to nie trzeba by bylo robic artykulow sponsorowanych..duzo wspolnego z niemcami maja..

  1. Krzysztof33

   Nikt nie sprzeda licencji na kluczowe podzespoły. i tak przy SPIKE sporo produkujemy sami.

 2. Krzysztof33

  SPIKE faktycznie jest lepszy niż Javnelin, ponieważ w pętli decyzyjnej jest człowiek, który może korygować lot pocisku, no i bardziej odporny na zakłócenia, posiada możliwość niszczenia celów za przeszkodami terenowymi. Potrzebuje my i jednego i drugiego.

 3. Pablix

  Na każdą okazję? Na dożynki i majówkę też??

Reklama