Przemysł Zbrojeniowy

Saab z zamówieniem na wsparcie norweskiego Centrum Szkolenia Bojowego

Fot. Saab
Fot. Saab

Saab otrzymał zamówienie od Sił Zbrojnych Norwegii w  zakresie obsługi  i wsparcia Norweskiego   Centrum   Szkolenia   Bojowego. To kolejna już kolejny kontrakt zdobyty na tego rodzaju usługi - poinformował Saab. 

Wartość  zamówienia  to  około  200 milionów  koron  szwedzkich (22,85 mln USD), a umowa obowiązuje od października 2020 roku do października 2024 r. z możliwością przedłużenia jej o dodatkowe trzy lata.

Zobowiązania Saaba zawarte w umowie obejmują wsparcie operacyjne  i stworzenie nowego  obiektu w  północnej  części  Norwegii.  Saab  współpracuje  z  Norwegią w zakresie systemów szkoleniowych i symulacji od 2004 roku.

Cieszymy się, że możemy kontynuować nasze wieloletnie wsparcie systemów szkolno-treningowych Sił Zbrojnych Norwegii. Dzięki tej umowie nie tylko utrzymamy zdolności szkoleniowe oraz interoperacyjność z członkami NATO i innymi państwami sojuszniczymi, ale także zapewnimy dodatkowe zdolności norweskiemu klientowi poprzez utworzenie nowej lokalizacji

Åsa Thegström, szefowa działu Training & Simulation w jednostce Saab Dynamics

Siły   Zbrojne Norwegii zachowają   zdolność do prowadzenia ćwiczeń z jednostkami wielkości brygady zarówno w kraju, jaki za granicą. Interoperacyjność z państwami NATO oraz innymi krajami sojuszniczymi jest i pozostanie dla Norwegii ważną zdolnością.  Dzięki  niej  istnieje  możliwość  prowadzenia  ćwiczeń międzynarodowych z użyciem symulatorów, na przykład z partnerami szkoleniowymi, takimi jak Stany Zjednoczone, Szwecja, Finlandia, czy Holandia. Dział Saab  Training  &  Simulation  rozwija,  produkuje  i wdraża zaawansowane systemy   szkolno-treningowe,   takie   jak   symulatory laserowe,  oprzyrządowane systemy szkoleniowe i pola tarczowe. Zapewnia również serwisowanie i utrzymanie dostarczonych rozwiązań.

Jeśli jesteś przedstawicielem wybranych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem Państwa przysługuje Ci 100% zniżki!
Aby uzyskać zniżkę załóż darmowe konto w serwisie Defence24.pl używając służbowego adresu e-mail. Po jego potwierdzeniu, jeśli przysługuje Tobie zniżka, uzyskasz dostęp do wszystkich treści na platformie bezpłatnie.